banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Putin'den parlamento seçimleri için çağrı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iktidardaki Birleşik Rusya partisi üyelerinden eylülde yapılacak parlamento seçimlerinde 'dürüst ve adil' yarışmalarını istedi.

DÜNYA 27.06.2016, 14:55 27.06.2016, 15:34
Putin'den parlamento seçimleri için çağrı

Birleşik Rusya partisinin 14. kongresinde konuşan Putin, eylüldeki parlamento seçimlerinde yarışacak tüm adaylardan, halkı bölmeye yönelik eylemlerden ve mevcut zorluklar konusunda spekülasyon üretmekten kaçınmasını istedi. Putin ayrıca seçimlere katılacak tüm partileri 'halkın güvenine değer vermeye' çağırdı.

Putin, "Hepimize, herkesin potansiyelini ortaya çıkarabildiği, devletin ve vatandaşların birbirini duyduğu ve desteklediği güçlü, bağımsız ve refah dolu bir Rusya gerek" dedi.

Kongrede konuşan Birleşik Rusya lideri Başbakan Dmitriy Medvedev de partisinin, 'riskin çok gerçek olduğu bir dönemde' işsizliği ve toplu işten çıkarmaları kontrol altına almayı başardığını belirtti.

Medvedev, "İnsanların yaşlarından ve nerede yaşadıklarından bağımsız olarak iş bulabilmeleri için önlemler almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı./sputnik

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P