banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Putin: Panama Belgeleri'nde ben yokum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Saint Petersburg'daki bir medya forumundaki konuşmasında, 'Panama Belgeleri'ne değindi. Putin, "Panama Belgeleri'nde ben yokum. Bu belgelerin yolsuzlukla bir ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

DÜNYA 07.04.2016, 17:07 07.04.2016, 17:32
Putin: Panama Belgeleri'nde ben yokum

Rusya lideri Putin, şu vurguyu yaptı: "Bunlar, durumu içeriden istikrarsızlaştırmaya, bizi daha itaatkar hale getirmeye ve hükümete olan güveni sarsmaya yönelik girişimler. Bundan daha basit bir yöntem yok."
Panama Belgeleri'nde adının geçtiği söylenen ve yakın arkadaşı olan Rus müzisyen Sergey Roldugin'e de gönderme yapan Putin, "Rusya Devlet Başkanı'nın bir arkadaşı bir şeyler yapmış, bunun mutlaka yolsuzlukla bir ilgisi vardır (diye düşünüyorlar). Ama hayır, burada hiçbir yolsuzluk unsuru yok" dedi.

‘ROLDUGİN GİBİ İNSANLARLA GURUR DUYUYORUM’

Roldugin'in Rusya'daki pek çok müzisyen gibi başka işler de yaptığını ve bir şirkette hisseleri olduğunu söyleyen Putin, "Bu şirket üzerinden belirli paralar kazanıyor ama milyarlar kazanmıyor. Durum hiç de böyle değil" deyip şunları vurguladı: "Roldugin, kazandığı paranın neredeyse tamamını yurtdışından müzik enstrümanları alıp bunları Rusya'ya getirmeye harcıyor. Roldugin gibi insanlarla gurur duyuyorum."

‘SURİYE'NİN DEVLET YAPISINI GÜÇLENDİRDİK’

Putin, konuşmasında Suriye konusuna da değindi. Rus lider, ülkesinin askeri operasyonlarının Suriye'nin devlet yapısını ve bu ülkenin meşru hükümetini güçlendirdiğini söyledi.

Suriye ordusunun Rus hava güçlerinin yardımıyla yeni yerleşim yerlerini terörist grupların elinden geri aldığını vurgulayan Putin, "Bizim görevimizi yerine getirdiğimiz açık. Ancak Suriye'de kritik bir dönem noktasına ulaştığımızı söylemek için erken" ifadelerini kullandı./sputnik

Yorumlar (2)
TC-SÜMERBANK 4 yıl önce
BU SÖZDE SIZMA ! BURAM BURAM SİYONİZM KOKUYOR ! BU PARAVAN-ŞİRKETLERİ KURANLAR VE BU SİSTEMLERİ İŞLETENLER ZATEN SİYONİST-EMPERYALİZMİN KAPİTALİST-MAFYASIDIR !
Adil Aydın 4 yıl önce
soros'un kirli elleri iş başında.
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P