banner1199

banner1197

Rus enerji şirketinden açıklama: Siyasi faktörler o projeyi etkilemez

Gazprom'dan Türk akımı ile ilgili açıklama geldi. Gazprom Başkanı Aleksey Miller, siyasi faktörlerin Ankara ile "Türk Akımı" projesine ilişkin çalışmalarını etkilemeyeceğini söyledi.

DÜNYA 07.10.2015, 15:09 07.10.2015, 15:25
Rus enerji şirketinden açıklama: Siyasi faktörler o projeyi etkilemez
Rus enerji şirketi Gazprom, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, siyasi faktörlerin Ankara ile "Türk Akımı" projesine ilişkin çalışmalarını etkilemeyeceğini bildirdi.

Miller gazetecilere yaptığı açıklamalarda "Şu anda gerçekleştirilmeye başlanan bir anlaşma var. Şimdi Türkiye ile hükümetlerarası sözleşmenin metni hazırlanıyor." dedi. Sözleşme metninin hazırlanmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirten Miller "Hiçbir faktör bu çalışmalarımızı etkileyemez" ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, 3 Ekim'de Rus Su-30 savaş uçağının birkaç saniyeliğine Türk hava sahasına giriş yaptığını ve bu olayın olumsuz hava koşulları sebebiyle gerçekleştiğini belirtmişti.

Rusya Devlet Başkanı Basın Sözcüsü Dmitri Peskov da, hava sahasının ihlal edilmesine ilişkin olayın Rusya'nın Türkiye ile ilişkilerini etkilemeyeceğini buna Türk Akımı projesinin de dahil olduğunu bildirmişti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P