banner1199

banner1197

Rus uçaklarına İran da karadan destek verecek

Suriye'deki teröristlere bomba yağdıran Rus uçaklarına İran'ın da karadan destek vereceği belirtildi. İran'ın kara birliklerini Suriye'ye göndermeye hazırlandığı öğrenildi. Rusya'nın operasyonuna destek verdiklerini açıklayan İran Dışişleri Bakanlığı Sözüsü Merziye Afham da, "Rusya-İran-Irak koordinasyonuna" dikkat çekti.

DÜNYA 02.10.2015, 13:08 02.10.2015, 13:29
Rus uçaklarına İran da karadan destek verecek
Suriye'de dış destekli terörün bitirilmesi için, bölge ülkeleri sahaya iniyor! 

Suriye hükümetinin talebiyle başlayan Rus bombardımanına bölge ülkeleri de karadan katılacak.

Hava operasyonuna, İran'ın karadan destek vereceği belirtildi. İran kara birlikleriyle Suriye'nin kuzeyinden girip terör örgütlerine karşı savaşacak.

Lübnanlı kaynaklar, İranlı yüzlerce askerin kara harekatına katılmak için 10 gün önce silahlarıyla birlikte Suriye’ye gittiğini iddia etti. Reuters’a konuşan kaynaklar, Suriye ordusu ve Lübnan Hizbullahı'nın da katılacağı kara harekatında teröristlerin hedef alınacağını ifade etti.

Teröre karşı kapsamlı harekat gündemdeyken, İran'dan da önemli açıklamalar geldi. 

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, Rusya'nın Suriye'deki operasyonunu desteklediklerini belirtti. Afham, "İran bu operasyonu, bölgede terörden kaynaklanan mevcut krizin çözümü yolunda atılmış bir adım olarak görüyor" dedi.

Merziye Afham, Rus müdahalesinin Suriye hükümetinin talebi üzerine başladığını hatırlattı. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü , mücadelenin Suriye ve Irak hükümetleriyle koordineli şekilde ciddi ve kararlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğine işaret etti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P