banner1199

banner1197

Rus yolcu uçağında bomba paniği! Bakü'ye acil iniş yaptı

Rus Ural havayollarına ait bir yolcu uçağı bomba ihbarı nedeniyle Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye acil iniş yaptı

DÜNYA 11.03.2019, 00:00 22.04.2019, 20:49
Rus yolcu uçağında bomba paniği! Bakü'ye acil iniş yaptı

Rusya'nın Ural Hava Yollarına ait yolcu uçağı, uçakta bomba olduğu şüphesiyle acil olarak Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye indi.

Azerbaycan Hava Yollarından (AZAL) yapılan açıklamaya göre Bahreyn'den Moskova'ya uçan, Ural Hava Yollarına ait Airbus A321 yolcu uçağı yerel saatle 14:56'da Bakü Haydar Aliyev Havalimanı'na acil iniş gerçekleştirdi.

Açıklamada, "Uçak, kaptanın uçakta bomba bulunmasından şüphelenmesi sonucu acil iniş gerçekleştirdi. Havalimanının tüm acil durum ve kurtarma hizmetleri alarma geçti ve hazır duruma getirildi. Uçakta mürettebat dahil 225 kişi bulunuyordu. Kaptan, yolcuların tahliyesi konusunda karar aldı." ifadelerine yer verildi.

Olayla ilgili ek bilgilendirme yapılacağı kaydedildi. Ayrıca pilotun, yolcular ile mürettebatın uçaktan bir an önce tahliye edilmesi kararı aldığı da ifade edildi. 

Havalimanı personelinin tahliye için görevlendirildiği belirtildi. Uçakta mürettebat da dahil olmak üzere 225 kişinin bulunduğu ifade ediliyor.  Uçakta bomba bulunup bulunmadığına ilişkin ise, henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P