banner1199

banner1197

Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaş yanlısı söylemlerin miadı doldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerin kullandığı savaş yanlısı söylemin bölgesel krizleri çözmede artık etkili olmadığını belirtti.

DÜNYA 14.05.2017, 12:31
Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaş yanlısı söylemlerin miadı doldu

Çin'in başkenti Pekin'de Kuşak ve Yol Forumu'nda konuşan Putin, miadı dolmuş yaklaşımların artık etkisiz kaldığını savunarak savaş yanlısı söylemleri kullanmaya bir son verilmesi gerektiğini vurguladı.

'ESKİ YAKLAŞIMLARLA MODERN SORUNLAR ÇÖZÜLEMEZ'

"Bölgesel çatışmaların oluşturduğu tehditleri unutmamalıyız. Avrasya'daki eski ihtilaf alanları halen var olmayı sürdürüyor. Bu düğümleri çözmek için, öncelikle savaş söylemini, karşılıklı suçlamaları bir kenara bırakmalıyız. Zira bunlar, durumu daha da kötüleştiriyor. Miadı dolmuş yaklaşımlar, modern sorunların çözümüne katkı sunamaz" diyen Rusya lideri, yeni ve basmakalıp görüşlerden bağımsız fikirlere ihtiyaç olduğunu kaydetti.
'AVRASYA BU DOĞRULTUDA BİR GÜNDEM OLUŞTURABİLİR'

Putin, Avrasya'nın, güvenlik konularını, ülkeler arası ilişkilerin gelişimini, ekonomi, sosyal alan, yönetim sistemi, yeni büyüme araçları araştırma gibi konuları kapsayacak kapsamlı bir gündem oluşturabileceğinin ve önerebileceğinin de altını çizdi./Sputnik

Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P