banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Rusya ÖSO'yu da hedef aldı

Rusya Suriye'de inisiyatifi ele aldı. Rus savaş uçakları IŞİD ve ÖSO başta olmak üzere Suriye'deki terör gruplarının üzerine bomba yağdırdı. Suriye devlet televizyonun yaptığı açıklamada Hama ve Humus'un aralarında bulunduğu en az 7 noktanın hedef alındığını duyurdu.

DÜNYA 30.09.2015, 17:26 30.09.2015, 17:26
Rusya ÖSO'yu da hedef aldı

Suriye'deki teröristlere yönelik temizlik harekatı başladı. Rusya Newyork'taki Birleşmiş Milletler toplantısının hemen ardındanIŞİD mevzilerini vurdu. Rus savaş uçakları IŞİD'in yanı sıra Amerika, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ın desteklediği OSÖ gibi terör gruplarını da hedef aldı.

Suriye devlet televizyonu, Rus savaş uçaklarının Suriye Hava Kuvvetleri ile birlikte IŞİD’e ait ‘terörist yuvaları’na yapılan harekatın ayrıntılarını açıkladı. Hama ve Humus'un aralarında bulunduğu en az 7 noktanın hedef alındığı duyuruldu.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov hava operasyonları sırasında IŞİD'e ait silah depoları, petrol rafinerisi ve iletişim ağlarının hedef alındığı bilgisini verdi.

Rusya, teröristler arasında ayrım gözetmiyor. Vurulan hedefler arasında OSÖ mevzileri de var. Şam Cephesi saha komutanlarından Muhammed el-Gabi, Rusya'nın bugün ilk olarak Hama'nın kuzey kırsalında Özgür Suriye Ordusu'na bağlı "İz" adlı grubun karargahını da vurduğunu söyledi.

Reuters da Hama'da Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki bölgenin de vurulduğunu ve bu gruba mensup sekiz kişinin yaralandığını belirtti.

Suriye'nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad TASS'a opersyonla ilgili bilgiler verdi. Haddad Operasyonun Bağdat'ta Rusya, Suriye, İran ve Irak tarafından kurulan koordinasyon merkezinden yönetildiğini kaydetti.

Öte yandan Rusya'nın ardından Amerika da Halep'teki İŞİD mevzilerini vurdu.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P