banner1199

banner1197

Rusya ve bölge ülkeleri terör örgütüne karşı yeni bir ittifak kurdu

IŞİD terörüne karşı Rusya ve bölge ülkeleri yeni bir ittifak kurdu. Moskova "Rusya, Suriye, İran ve Irak Bağdat'ta IŞİD’e karşı ortak koordinasyon merkezi kurdu" iddialarını doğruladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bizzat bilgilendirdiğini açıkladı.

DÜNYA 28.09.2015, 18:02 28.09.2015, 18:12
Rusya ve bölge ülkeleri terör örgütüne karşı yeni bir ittifak kurdu
Başını Amerika’nın çektiğini IŞİD karşıtı koalisyona alternatif yeni bir ittifak kuruldu. Moskova “Rusya, Suriye, İran ve Irak Bağdat’ta IŞİD’e karşı ortak koordinasyon merkezi kurdu” iddialarını en yetkili ağızdan doğruladı.

Amerikan basınına konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bizzat bilgilendirdiğini açıkladı. Putin, Türkiye'nin yanı sıra Ürdün, Suudi Arabistan ve ABD'nin de bilgilendirildiğini ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da ortak koordinasyon merkezinin amacına değindi. Lavrov "Amacımız IŞİD'le mücadeleye dönük çabaları koordine etmek" diye konuştu.

Ortak koordinasyon merkezi anlaşması bilgilerini, TASS haber ajansına konuşan bir Rus askeri yetkili vermişti. Yetkili “Komitenin amacı, IŞİD'e karşı mücadele eden Rusya, Suriye, Irak ve İran'ın askeri birliklerinin idaresi ve operasyonların planlanması olacak" demişti.

Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ekimde yeni bir uluslararası konferans düzenlenebileceğini belirtti. RİA Novosti ajansına konuşan Bogdanov görüşmelere katılması beklenen ülkeleri de Rusya, ABD, İran, Suudi Arabistan, Türkiye ve Mısır olarak sıraladı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Daimi 4 yıl önce
Rusya,amerika,ve,israilin,orta,doğu,oyunlarını,böylelikle,bozmuş,oldu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P