banner1199

banner1197

Suriye ordusunun kara operasyonu ikinci gününe girdi!

Rus jetlerinin desteğiyle Suriye ordusunun Hama’daki teröristleri hedef alan kara operasyonu ikinci gününe girdi. Ordu kentin kuzeyine 70, doğusuna ise 50 kilometre kadar ilerlemeyi başardı. Teröristlerin kentten Türkiye sınırına doğru kaçtığı bilgisi geliyor.

DÜNYA 08.10.2015, 20:16 08.10.2015, 20:44
Suriye ordusunun kara operasyonu ikinci gününe girdi!
Rus jetleri Hama’daki teröristleri havadan vuruyor, Suriye ordusu karadan püskürtüyor. Operasyonun ikinci gününde Suriye ordusunun büyük bir başarı sağladığı belirtildi.

Lübnan’ın El Manar televizyonun haberine göre, Suriye ordusu kentin kuzeyine 70 kilometre kadar ilerledi, Arkaba ve Atşan köylerini terör örgütlerinden kurtardı. Sakik ile El Havir Tepeleri’nin de kontrol altına aldı.

Ordunun kentin Doğu tarafında bulunan El Madik Kalesi civarında da 50 kilometre ilerlemeyi başardığı bildirildi. Hama'nın Kefr Nabuda beldesi ile El Mugir köyünün de kurtarıldığı belirtiliyor.

Çatışmaların Nusra Cephesi ve Ahrar Eş Şam örgütlerinin etkin olduğu Hama'nın kuzey hattının güney sınırındaki Latamine’de sürdüğü ifade ediliyor.

Suriye Genelkurmay Başkanı Ali Abdullah Eyüp’ten de operasyonlara ilişkin açıklama geldi. Eyüp harekâtın Rusya’nın Suriye hükümetine havadan sağladığı askeri destek sayesinde gerçekleştiğini açıkladı.

Operasyonun amacı ise Halep Şam Lazkiye arasındaki güvenliği sağlamak

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
HATAYLI 4 yıl önce
Allah yardimcilari olsun suriyenin cesur askerlerinin..
10°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P