banner1198

banner1199

banner1197

Suriye'ye en çok terörist gönderen ülkeyi açıklıyoruz

DÜNYA 07.06.2014, 11:36 07.06.2014, 14:47
Suriye'ye en çok terörist gönderen ülkeyi açıklıyoruz
Avusturya içişleri bakanlığı, bu ülkenin terörist toplama ve Suriye'ye göndermede en önemli merkezlerden biri olduğunu itiraf etti.

El-Yevm'us Sabii internet sitesinin haberine göre Avusturya içişleri bakanlığı sözcüsü Karl Grundboeck dün yaptığı açıklamada Suriye için terörist toplama ve gönderme merkezlerinin birinin de Avusturya olduğunu duyurdu.

Düzenlenen bir basın toplantısında açıklamada bulunan Grundboeck, hali hazırda 2 bin radikal Avrupalının Suriye'de savaşmakta olduğunu, birkaç yıldan beri gençleri Suriye'de savaşmaya teşvik eden Çeçen asıllı bir dini şahsiyetin ülkenin güney doğusunda Grats kentinde Avusturya güvenlik güçlerince tutuklandığını belirtti.

Yayınlanan rapora göre Avusturyalı gençler mart 2011'den itibaren İstanbul'a giderek, oradan Suriye sınır bölgesinden Suriye'ye giriş yapıyorlar.

Suriye dış işleri bakanı Velid Muallim'in belirttiğine göre hali hazırda dünyanın 83 ülkesinden Suriye'de bulunan teröristler ürpertici cinayetler işlemekte

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
cenap aytepe 5 yıl önce
haberler insanı ürpertiyor amerikan emperyalizmi insanları kendi içinde birbirine düşman edip çatıştırıyor kendi içinde bile vahşi kapitalzmin kanlı elleri kana doymuyor işte barışçı abraham linkolin.işte kenedi öldürüldü ve faili meçhul kanlı çark dönüyor ama insanlar bunu anlamıyor.
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P