banner1199

banner1197

Trump: Çok yakında görüşeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, son olarak Haziran ayında görüştüğü Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un ile çok yakında yeniden bir araya geleceğini açıkladı.

DÜNYA 19.09.2018, 20:24 19.09.2018, 20:30
Trump: Çok yakında görüşeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, son olarak Haziran ayında görüştüğü Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un ile çok yakında yeniden bir araya geleceğini açıkladı. Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile görüşen Kim, ülkedeki nükleer tesislerin uluslararası gözlemciler denetiminde sökülmesini kabul etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, 'çok yakında' Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un ile yeniden bir araya geleceğini söyledi.

Trump'ın açıklaması, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti liderini nükleer tesisleri kaldırması nedeniyle övmesinden bir gün sonra geldi.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, kilit önemdeki nükleer tesislerini uluslararası gözlemcilerin gözetiminde yıkmayı kabul ettiğini açıklamıştı.

İki lider aylar süren gerginliğin ardından 12 Haziran'da bir araya gelmiş ve birçok konuda anlaşmaya varmışlardı. Trump-Kim Jong Un zirvesi, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki diplomatik görüşmelerin hız kazanmasına da zemin hazırlamıştı.

İkinci Trump-Kim zirvesinin ne zaman yapılacağına ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P