banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Trump-Kim Jong-un zirvesinin tarihi belli oldu

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da, Kuzey Kore İşçi Partisi Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Kim Yong-chol ile bir araya geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un arasındaki ikinci zirvenin, şubat sonunda yapılacağını duyurdu

DÜNYA 19.01.2019, 07:51 19.01.2019, 16:10

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti İşçi Partisi Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Kim Yong-chol, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği ABD'nin başkenti Vaşinton'da önce ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile bir araya geldi. 

Kim Yong-chol, daha sonra ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, "Başkan Donald  Trump, (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin) nükleerden arındırılması ve şubat sonunda yapılacak zirve konusunda Kim Yong-chol, ile bir buçuk saat görüştüğünü açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un arasındaki ikinci zirvenin, şubat sonunda yapılacağını duyurdu. 

Trump ile Kim Jong-un, ilk kez geçen yıl 12 Haziran'da Singapur'da bir araya gelmiş, zirvenin ardından iki lider, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin nükleer silahlardan arındırılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P