banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Twitter'da hesap açtı! Altı saatte 600 bin

Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) bazı sırlarını ifşa eden eski istihbarat görevlisi Edward Snowden, Twitter hesabı açtı.

DÜNYA 30.09.2015, 09:29 30.09.2015, 09:35
Twitter'da hesap açtı! Altı saatte 600 bin

Edward Snowden, profiline "Önceden hükümet için çalışıyordum. Şimdi kamu için çalışıyorum. @FreedomofPress'te Müdür" mesajını yazdı. Snowden'ın ilk takip ettiği hesap ise NSA'inki oldu.

Snowden ilk mesajında "Şimdi beni duyabiliyor musunuz?" dedi. Eski istihbaratçının ilk mesajı 60 binden fazla retweet aldı.

ALTI SAAT İÇİNDE 600 BİN TAKİPÇİ
@Snowden hesabı yalnızca altı saat içinde 600 bin takipçiye ulaştı. Hesap ilerleyen saatlerde on binlerce yeni takipçi kazandı. Snowden'ın Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşadığı düşünülüyor.

 
 
 Snowden 2013'te çok sayıda gizli NSA belgesini Washington Post ve Guardian gibi gazetelere sızdırmıştı. Bu belgeler, NSA'nın ABD'de ve dünyada yapılan milyonlarca telefon görüşmesini ve yabancı liderleri izlediğini ortaya koymuştu. Skandal, ABD'de, NSA'nın rolü ve bu tür geniş takibat yapmak için yetkileri olup olmadığı hakkında bir tartışma başlatmıştı. ABD'nin Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'nın ayrıntılarını sızdırdıktan sonra Snowden geçen yıl 30 Mayıs'ta ABD'den kaçarak Hong Kong'a gitmiş oradan da Moskova'ya gelerek sığınma başvurusunda bulunmuştu.

  
 
 Twitter, resmi hesabından Edward Snowden'ın Twitter'a katıldığını yazdı ve dünya haritası üzerinden takipçilerinin dağılımını paylaştı. (ntv)

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P