banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Akne hastaları arasında araştırma yapıldı

Sosyal medya kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Bilgi edinme ve bu bilgileri uygulama düzeyinde de artış var. Ancak bu durum çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Özellikle de sağlık alanında. Akne hastaları arasında yapılan araştırma, hastaların tedavileri için sosyal medyada yayınlanan yöntemleri uyguladıklarını ortaya koydu. Uzmanlar uyarıyor; "siz siz olun, mutlaka önce hekime sorun."

EĞİTİM-SAĞLIK 30.03.2019, 16:26

Sosyal medyada özellikle sağlık alanındaki bazı sözde tedavi önerilerini dikkate alıyor ve uyguluyorsanız dikkat etmelisiniz... 

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören akne hastaları arasında araştırma yapıldı. Sonuç; akne hastalarının şifayı sosyal medyada aradığını ortaya koydu.  

Çalışma kapsamında hastanenin Dermatoloji Polikliniğine başvuran 121 akne hastası ile yüz yüze görüşüldü.  Sosyal medyanın hastalıkların araştırılmasında, tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde ve uygulanmasında aktif olarak kullanıldığı tespit edildi.

Çoğu üniversite mezunu kadınlardan oluşan akne hastalarının yüzde 57'sinin rahatsızlıklarıyla ilgili internetteki çeşitli mecralardan araştırma yaptıkları da belirlendi. Bununla birlikte çok çarpıcı bir veri daha elde edildi.

Peki bu arayışın altında yatan neden ne?

Uzmanlar sosyal medyada önerilen ürünler konusunda uyardı.

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P