banner1199

banner1197

Eğitim Bakanı'ndan atama sorunu çözümü: Eğitim fakülteleri...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ataması yapılmayan öğretmen sorunu hakkında konuştu. Avcı, "Eğitim fakültelerinin büyük bölümünün kapatılması gerekiyor' dedi.

EĞİTİM-SAĞLIK 27.02.2015, 15:52 27.02.2015, 15:53
Eğitim Bakanı'ndan atama sorunu çözümü: Eğitim fakülteleri...
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atanamayan öğretmen sorununa çözüm buldu. Avcı'ya göre çözüm eğitim fakültelerinin kapatılmasında.

"Şu an kendini atanamayan olarak tanımlayan 300 bin öğretmen var, eğitim fakültelerinde okuyanlarla bu sayı 500 bin. Problemin ağırlaşarak sürmemesi için eğitim fakültelerinin çok büyük bir bölümünün kapatılması gerekiyor."

Bab-ı Âli Toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avcı, Lise yerleştirmeleri hakkında da konuştu. Avcı, TEOG yerleştirmelerinde ‘özel-devlet’ arasında kararsız öğrencilerin cesur davranarak garanti gördükleri okullara kayıt yaptırmalarını önerdi.

Geçen sene çok fazla hakil yaşandığını hatırlatan bakan, "Bulabildiğimiz en iyi çözüm bu ama bunun da en iyi çözüm olmadığını bildiğimiz için taslak olarak ilan ettik" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
vatandaş 5 yıl önce
çözüme bak...milli eğitim bakanı eğitim fakültelerinin kapanmasını istiyor,zamanında harçtı borçtu milleti sömürmek için o kadar öğrencinin umutlarıyla oynayıp haybeden öğrenci almasaydınız üniversitelere ve her üniversiteye elini kolunu sallayarak eğitim fakültesi açtırmayaydınız bu iş bu hale gelmezdi,eğitim fakültesi kapanırsa öğretmen lazzım olduğunda gene baytar,ziraat ve mühendisleri öğretmen yaparsınız,siz alışıksınız zaten...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P