banner1199

banner1197

KPSS skandalında yeni gelişme! Tespit edildi!

Soruların çalındığı 2010 yılındaki KPSS sınavı ile ilgili 3 test geliştirme uzmanı hakkında soruşturma başlatıldı. ÖSYM’ye ait ana bilgisayara defalarca girdiği iddia edilen uzmanlar, Soruları çalarak cemaat mensuplarına iletmekle suçlanıyor.

EĞİTİM-SAĞLIK 20.02.2015, 13:34 20.02.2015, 13:43
KPSS skandalında yeni gelişme! Tespit edildi!
 2010 KPSS sınavında soruları sızdırdığı iddia edilen 3 ÖSYM görevlisi hakkında soruşturma açıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada test geliştirme uzmanlarının ÖSYM’ye ait ana bilgisayara defalarca girdikleri tespit edildi.

AKİT Gazetesinin haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü soruları sızdırıdığı düşünülen personellerin bilgisayarlarını inceledi. İncelemede; ÖSYM’de kritik görevde bulunan Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in kapalı olmasına rağmen bilgisayarlarından internete girdikleri saptandı.

İddiaya göre, ÖSYM çalışanları ele geçirilen soruları önce cemaat evleri öğretmenlerine gönderdi. Öğretmenler de sızdırılan soruları, e-mail yolu ile öğrencilerine dağıttı.

Haklarında soruşturma açılan 3 kişiden Mustafa Asil'in yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

Savcılık bilgisayarlara girdiği tespit edilen Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in yeniden soruşturma yapılması için ÖSYM’den izin talep etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P