banner1199

banner1197

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Soruşturma başlatıldı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul kayıtları için "Zorunlu bağış" ve "Özel sınıf" iddialarına yanıt verdi... Eğitimin ücretsiz olmasının anayasal bir zorunluluk olduğunu hatırlatan Selçuk, özel sınıf için kayıt parası alan okullarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

EĞİTİM-SAĞLIK 25.08.2019, 10:58 25.08.2019, 21:41

Okul kayıt döneminde velilerinden "Zorunlu bağış" veya 'Kayıt parası' alındığı iddiaları, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tartışmaya açıldı.

İddialara göre bazı okullarda velilerden para alınarak özel sınıflar oluşturuluyor.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan konuyla ilgili açıklama geldi. Selçuk, katıldığı bir televizyon pogramında ücretsiz eğitimin "Anayasal bir zorunluluk" olduğunu hatırlattı.
"Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk.

Selçuk "Bir okulda ayrı bir sınıfı farklı bir şeye dönüştürmek bizim asla onaylamayacağımız bir şey" ifadelerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanı okul aile birliklerinin velilerden makbuz karşılığında aldıkları gönüllü bağışlarının bir yazılım üzerinden takip edilebileceğini bildirdi. 


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P