banner1199

banner1197

Özgecan'a "duyarlı" şahıs sevgilisini bıçakladı!

EĞİTİM-SAĞLIK 18.01.2016, 12:37 18.01.2016, 12:39
Özgecan'a "duyarlı" şahıs sevgilisini bıçakladı!
Antalya’da kadına yönelik şiddete karşı duyarlılığını ifade etmek için Mersin’de vahşet kurbanı Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını ekleyerek, ’Bunu yapanların derileri yüzülmeli’ diye paylaşımda bulunan otobüs şoförü Erkan T., kendisini terk eden kadın arkadaşı Sengül S.’yi bıçaklamaktan 11 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.

Olay, geçen yıl temmuz ayında Liman Mahallesi’ndeki bir güzellik salonunda meydana geldi. Eşinden boşandıktan sonra 16 yaşındaki oğluyla oturan 45 yaşındaki Sengül S., Facebook’ta tanıştığı otobüs şoförü 43 yaşındaki Erkan T. ile evlenmeye karar verdi. Nişan tarihinden bir hafta önce kıskançlıklarını gerekçe gösteren Sengül S., ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine Erkan T., Sengül S.’yi çalıştığı güzellik salonunda 4 yerinden bıçakladı. Olayda araya giren işyeri sorumlusu Ayşegül Yılmaz da hafif yaralandı. Yakalanıp tutuklanan Erkan T. hakkında, Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hasis cezası istemiyle dava açıldı.

''BORÇLANDIRIP EVLENMEKTEN VAZGEÇTİ'' SAVUNMASI

Son duruşmada olay nedeniyle pişman olduğunu söyleyen Erkan T., Sengül S.’nin kendisini borçlandırıp sonra da evlenmekten vazgeçtiğini öne sürdü.

Bu nedenle tartıştıklarını savunan Erkan T. şöyle dedi:
"Olay günü kendisiyle konuşmak için çalıştığı işyerine gittim. Arkadaşları konuşmamıza engel olmasın diye yanıma bıçak aldım. İşyeri sorumlusu Ayşegül Yılmaz bana sandalyeyle vurdu. Ayağım kaydı. Kargaşa sırasında Sengül’ün bıçaklandığını gördüm. Ancak kaç kez bıçaklandığını fark etmedim. Daha sonra işyerinden ayrıldım. Öldürme kastıyla hareket etmedim. Yaşananlar kaza sonucu oldu."

KOLTUKLARIN ÜZERİNDEN ATLAYIP BIÇAKLADI

Sengül S. ise Erkan T.’nin sürekli kendisini takip ettiğini, oğlu ve arkadaşlarından kıskandığını belirterek şunları anlattı:
"Bana güvenmiyorsa bu ilişkiyi bitirmemiz gerektiğini söyledim. Her seferinde benden özür diledi. Oğlumla görüştüğüm sırada gece yarısı beni arayarak kiminle görüştüğümü sordu. Ben aynı şeyleri söyleyince gece yarısı evimize gelip bana hakaret etti, ölümle tehdit etti. Olay günü de işyeri sorumlumuz Ayşegül Yılmaz sanığı uzaklaştırmak için masayı ittirdi. Buna rağmen koltukların üzerinden atlayıp beni bıçaklamaya devam etti. Sanık savunmasında, evime alınan eşyaların ödemesini kendisinin yaptığını iddia etmektedir. Oysa ki beyaz eşyaların parasını ben ödüyorum. Buna ilişkin belgeleri de mahkemeye sunuyorum."

Ayşegül Yılmaz ise sanıktan şikayetçi olmadı.

Yargılama sonunda kasten öldürme eyleminden sanığı önce ömür boyu hapse mahkum eden mahkeme, olay teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle cezayı 14 yıla indirdi. Sanığa takdir indirimi yapan mahkeme, cezayı 11 yıl 8 aya indirdi.

ÖZGECAN HASSASİYETİ

Sanığın Facebook sayfasında ise Mersin’de dolmuş şoförü tarafından vahşice öldürülen Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımlar da dikkat çekti. Özgecan Aslan’ın fotoğrafının bulunduğu bir paylaşımın üzerinde ’Özgecan’ımız mekanın cennet olsun. Sana bunu yapan canilere idam az gelir. Yavaş yavaş ölmeliler, derileri yüzülmeli. Ölmek için yalvarmalılar’ yazısı yer alıyor. DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P