banner1199

banner1197

Türkiye'de de pek çok şubesi bulunan fast food zincirinde skandal...

İngiliz yayın kuruluşu BBC'de, yiyeceklerdeki hijyene yönelik araştırmaların yayınlandığı 'Rip Off Britain' adlı programda, tavuk ürünleri satan firmanın Birmingham'daki bir şubesinde kullanılan buzlarda dışkı kalıntıları olduğu ortaya çıkarıldı.

EĞİTİM-SAĞLIK 25.04.2016, 11:14 25.04.2016, 19:10
Türkiye'de de pek çok şubesi bulunan fast food zincirinde skandal...

Türkiye'de de pek çok şubesi bulunan fast food zincirinde skandal... İngiliz yayın kuruluşu BBC'de, yiyeceklerdeki hijyene yönelik araştırmaların yayınlandığı 'Rip Off Britain' adlı programda, tavuk ürünleri satan firmanın Birmingham'daki bir şubesinde kullanılan buzlarda dışkı kalıntıları olduğu ortaya çıkarıldı.

BBC’nin haberine göre; Leeds Beckett Üniversitesi’nde analiz sonuçlarını değerlendiren Dr. Margarita Gomez Escalada, “Buzlarda yüksek oranda bakteri bulduk” dedi. 

Escalada, programdaki değerlendirmesinde şunları söyledi: “Buzlardaki dışkı organizmaları ya buzun yapıldığı suda ya da buzun kendisinde bir kirlenme olduğunu ortaya koyuyor. Bu da buzun tüketilmesiyle hastalık kapma riskini artıyor.”

Dünyanın hemen her yerinde şubeleri bulunan fast food zinciri de araştırma sonucunun BBC’de yayınlanması üzerine bir açıklama yayınladı. Şirket, bulguların hayal kırıklığı yarattığını belirterek, “derhal inceleme başlatıldığını” açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (3)
OBURİKS 4 yıl önce
HANGİ ŞİRKETMİŞ, SİZ NİYE ADINI NİYE YAZMIYORSUNUZ? BİLMİYOR MUSUNUZ YOKSA YAZMAK MI İSTEMEDİNİZ? BU HABERİ OKUYANLARIN NE YAPMASINI BEKLİYORSUNUZ?
abrek 4 yıl önce
hangi fast food acep bu..
Orhan Arslan 4 yıl önce
Firmanın adinida yazsanizda bizide daha fazla bilgilendirseniz çok daha iyi olur kanaatindeyim
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P