banner1199

banner1197

AK Parti ile MHP arasında emeklilikte yaşa takılanlar EYT çatlağı

Hükümetin 2020 yılının bütçesinden emeklilikte yaşa takılanlar EYT için kaynak ayırmadığı gündeme gelmişti. AK Parti'nin Cumhur İttifakındaki ortağı MHP'den EYT çıkışı geldi

EKONOMİ 15.11.2019, 12:39
AK Parti ile MHP arasında emeklilikte yaşa takılanlar EYT çatlağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Prof. Dr. Vedat Bilgin'e emeklilikte yaşa takılanlar EYT ile çalışma talimatını vermesi mağdurları umutlandırmıştı. Bu sürecin ardından hükümetin 2020 yılının bütçesinden EYT için kaynak ayırmadığı gündeme gelmişti.

Bu durumun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT hakkında yaptığı, "40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur" açıklama ise EYT'lileri tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı.

Yaşanan gelişmelerden sonra AK Parti'nin Cumhur İttifakındaki ortağı MHP'den EYT çıkışı geldi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "EYT'lilerin problemleri bana göre kademeli de olsa mutlaka çözülmesi gerekiyor. Bu insanları yok sayamayız. Çünkü, verilmiş bir hak var. Bu hakkı teslim etmek zorundayız" dedi.

EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak ise, "Sadaka istemiyoruz, lütuf istemiyoruz. Bize kazanılmışımızı versinler. Bizim başka amacımız yok" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P