banner1199

banner1197

AKP'li Numan Kurtulmuş'tan dolar açıklaması: Dövizdeki dalgalanma...

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te "Dövizdeki dalgalanma yurtdışı kaynaklı" dedi. Kurtulmuş, "Öyle günler oldu ki, Kurban Bayramı'ndan önceki hafta, döviz neredeyse 8 lira seviyesine çıktı. Bakıyorsunuz, Türkiye'de borsa kapanıyor, İstanbul'da. Orada gün yeniden başlıyor, doğuda Asya piyasalarında. Birden Türk varlıkları üzerinde spekülatif ataklar oluyor. Bu, Türk Lirasını bir şekilde değersiz hale getiriyor, dövizi değerlendiriyor." ifadelerini kullandı

EKONOMİ 30.03.2019, 10:33 22.04.2019, 21:12
AKP'li Numan Kurtulmuş'tan dolar açıklaması: Dövizdeki dalgalanma...

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı.

Kurtulmuş, "Dövizdeki dalgalanma yurtdışı kaynaklı" dedi.

AKP'li Numan Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle:

"Herhangi bir yabancı yatırımcı, iyi niyetli, spekülasyon yapma derdinde olmayan, Türkiye ekonomisi üzerinde oyun oynama derdi içerisinde olmayan yabancı bir yatırımcı geldiği zaman burada kendi yatırımını çok rahat bir şekilde yönlendirebilecek bir yapı olduğunu biliyor. Ayrıca Türkiye biliyorsunuz, uluslararası tahkim bakımından gelişmekte olan ülkeler arasında da gerçekten pozitif olarak ayrışmış olan ülkelerden birisidir. Türkiye'deki yatırım ortamını, yatırımcı dostu bir ortam olduğunu biliyor. 

Vatandaşlarımız, rahat olsun. Yapılan spekülatif atakların hepsini çok şükür Türkiye ekonomisi bertaraf edebilecek bir güce sahip. Bu hep böyle devam etmez. Allah'ın izniyle seçimden sonra bir güven ortamı bir kere daha tesis edilir. Ekonomik ve siyasi istikrarı, milletimizin bir kez daha ortaya çıkar, ondan sonra herkes bir kere daha kendi yerini, konumunu belirlemek durumunda kalır.

Türk Lirası bakımından değil de Türkiye üzerinden spekülasyon yapmak isteyenlerin heveslerini kırmak bakımından pozitif bir etkisi olacaktır. Öyle günler oldu ki, Kurban Bayramı'ndan önceki hafta, döviz neredeyse 8 lira seviyesine çıktı. Bakıyorsunuz, Türkiye'de borsa kapanıyor, İstanbul'da. Orada gün yeniden başlıyor, doğuda Asya piyasalarında. Birden Türk varlıkları üzerinde spekülatif ataklar oluyor. Bu, Türk Lirasını bir şekilde değersiz hale getiriyor, dövizi değerlendiriyor. Bu tür spekülasyonlara yeltenmek isteyenler artık bin kere düşünmek mecburiyetinde kalacaklar. Türkiye ekonomisi de kendisinin bu özellikle ekonominin üretim tarafını güçlendirme bakımından son 4-5 yıldır son derece birbirinin devamı olan adımlar atmayı sürdürüyor."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P