banner1198

banner1199

banner1197

Bakan Albayrak'tan asgari ücretlileri ilgilendiren açıklama: Finansal altyapıyı tamamladık

Hükümetin üretimden uzak, tüketim odaklı ekonomi yönetimi sürüyor. Zor durumdaki İnşaat ve konut sektörü için yeni bir paket hazırlandı. Amacın ise vatandaşı ev sahibi yapmak olduğu ifade edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklama yaptı. Albayrak, "20 yıl vade ile dar gelirli vatandaşlar için ev kredisi paketi hazırlandığını" söyledi. Bakan, "vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağını" belirtti. Asgari ücretli ise geçim derdinde. Vatandaş yeni kredi borcuna girmek istemiyor. Paketi kullanırım diyen ise borcu borçla kapatmanın planını yapıyor.

EKONOMİ 07.11.2019, 19:40 07.11.2019, 19:40
Bakan Albayrak'tan asgari ücretlileri ilgilendiren açıklama: Finansal altyapıyı tamamladık

Üretim ihtiyacı olan Türkiye'de tüketim politikası devam ediyor.

Yeni paket hazırlandı. Yine hedef konut sektörü oldu. Çökmekte olan sektör. Hükümetin amacı dar gelirliyi ev sahibi yapmak. Peki o dar gelirli bu paket sayesinde ev sahibi olabilecek mi?


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'da iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Dar gelirlileri ev sahibi yapacak modeli duyurdu.

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak modelin finansman altyapısı da tamamlandı. Bu paketi alacak olan vatandaşlar tam 20 yıl borçlanacak.

Geçim derdindeki vatandaş ise bu paketten umutlu değil.

Albayrak, "vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağını" ifade etti.

Ancak zaten kirasını zor ödeyen dar gelirli kesim için kredi ile ev almak bir hayal.

Dar gelirli vatandaş çöken inşaat sektörünü canlandırabilir mi bilinmez ancak bu paketin ayrıntıları da merakla bekleniyor.

Evlerin modelleri şartları şehirleri. Bu ay sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenleyeceği bir toplantıda duyrulacak.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P