banner1199

banner1197

Berat Albayrak: Bize yumruk sıkana yanağımızı dönmeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Serbest piyasa kurallarında kalarak gereken tüm araçları devreye sokarak adım atmaya devam edeceğiz." dedi.

EKONOMİ 14.08.2018, 16:31 14.08.2018, 18:21
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, SETA'nın düzenlediği "Kuruluşundan Bugüne AKP Sempozyumu"nda, "AK Parti Döneminde Türkiye'de Ekonomik Büyüme ve Kalkınma" konulu oturumuna katıldı.

Albayrak, burada yaptığı konuşmada, "Serbest piyasa kurallarında kalarak gereken tüm araçları devreye sokarak adım atmaya devam edeceğiz." dedi.

"Firmaları rahatlatmaya devam edeceğiz"
Albayrak, şöyle devam etti:
"Bankalarla kredilerin yeniden yapılandırılmasına yönelik çerçeve düzenlemesinde bir noktaya geldik. Kur artışından etkilenen firmaları tespit ederek, firmalarımızı daha da rahatlatmaya devam edeceğiz. 

"Vatandaş algı operasyonlarını püskürttü"
Banka mevduatlarına ilişkin spekülasyonları değerlendiren Albayrak, "Banka mevduatlarından önemli çıkış olmaması vatandaşların algı operasyonlarını nasıl püskürttüğünü net şekilde ortaya koyuyor." diye konuştu.

"Türk lirasını koruyacak adımları atmaya devam edeceğiz"
Uluslararası ticarette doların politik cezalandırma aracına dönüştüğüne dikkati çeken Albayrak, şunları kaydetti:
"Doların adeta politik cezalandırma aracına dönüştüğü dönemde uluslararası ticarette Türk lirasını koruyacak adımları daha da güçlü atmaya devam edeceğiz. Firmaların döviz riskini azaltmaya yönelik düzenlemelerimizi adım adım hayata geçireceğiz. TL'mizin daha da güçleneceğini göreceğiz."

"Her türlü hazırlığımızı yapacağız"
"Önümüzdeki dönemde ekonomimizi dönüştürecek somut ve etkili reformlar, politika çerçevemizin en önemli parçası olacak." diyen Albayrak, "Atacağımız güçlü adımlarla tıkır tıkır yolumuza devam edecek, A’dan Z’ye kadar her türlü hazırlığımızı yapacağız." dedi.

Elimizi sıkanın elini sıkacağız, yumruğunu sıkana da yanağımızı dönmeyeceğiz. Çok yakın bir zamanda hedeflerimize ulaşacağız. Yeter ki biz millet olarak birlik ve beraberliğimizi kaybetmeyelim.  
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P