banner1199

banner1197

CHP'den dolar açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Dövizin, faizin ateşi yine çıkmaya başladı. Provokatif eylemlere girenler bedelini öder diye bağırıyorlar. Oysa provokatör arıyorsanız uzağa bakmaya gerek yok. Damat bakan bir süredir yoktu rahattık. Geçen hafta çıktı konuştu, piyasalar döviz hesaplarına gelen vergi ve rezervlerde erimenin üzerine gelen bu konuşmayla yine tedirgin edildi. Provokatör aranıyorsa yanı başındaki damada bakacak." dedi

EKONOMİ 25.03.2019, 14:01
CHP'den dolar açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Öztrak, şunları söyledi:

"Teröristin çektiği katliam görüntülerini seçim meydanlarında dakikalarca gösterdi. 3-5 oy için teröristin propoganndasını yaptı. Atatürk'ün inşa ettiği Çanakkale dostluğunu yerle bir etti. Yeni Zelanda'nın 'Atatürk' hatırlatması sonrasında tornistan yaptılar. Yeni Zelanda Başbakanı bu süreçten birlik ile çıkarken, Saraydaki zatın tavrı nedeniyle Türkiye'nin itibari yerle bir edilmek istendi.

Bunun nedeni işsizlik, mutfak yangını, konkordatolar gündeme gelmesin diyeydi. Suriyeliler için 35 milyar dolar kaynak bulanların memuruna, polisine verdiği 3600 ek göstergeyi vermediğ igörülmesin diyedir.

Sebep oldukları krizin üzerini örtmek için akla hayale gelmeyen bir kampanya yürütüyorlar. 1 Nisan sabahı bu sözleri sarf eden Erdoğan milletin yüzüne nasıl bakacak, nasıl diyecek ben bu ülkede 82 milyonun Cumhurbaşkanı'yım. Asıl önemlisi 1 Nisan'dan sonra ekonomiyi nasıl yönetecek. 1 Nisan sonrası milletimiz çok acı bir reçete ile karşı karşıya kalacak.

Dövizin, faizin ateşi yine çıkmaya başladı. Provokatif eylemlere girenler bedelini öder diye bağırıyorlar. Oysa provokatör arıyorsanız uzağa bakmaya gerek yok. Damat bakan bir süredir yoktu rahattık. Geçen hafta çıktı konuştu, piyasalar döviz hesaplarına gelen vergi ve rezervlerde erimenin üzerine gelen bu konuşmayla yine tedirgin edildi. Provokatör aranıyorsa yanı başındaki damada bakacak.

Neden bu kadar etkileniyor? Çünkü gereken önlemler alınmadı. Pansuman tedbirler bir yere götürmez. 24 Haziran'dan önce yetkiyi verin dolarla nasıl mücadele edeceğimizi görün dediniz, yapılanlar ortada. Neyinize güveniyorsunuz da ekonomiyi bu kadar borca batırıp, rezervleri tükettikten sonra yatırımcıyı kaçırmaya çalışıyorsunuz."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P