banner1199

banner1197

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince istifa etti iddiası! )Ersin Özince kimdir?)

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin bugün yapılan genel kurulda görevinden ayrılma kararı aldığı iddia edildi. Özince'nin munzam sandıkta yönetim kurulu başkanı olarak devam edeceği belirtildi

EKONOMİ 29.03.2019, 18:37 22.04.2019, 21:10
İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince istifa etti iddiası! )Ersin Özince kimdir?)

Bloomberg HT'nin haberine göre, İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin bugün yapılan genel kurulda görevinden ayrılma kararı aldığı iddia edildi.

Özince'nin munzam sandıkta yönetim kurulu başkanı olarak devam edeceği belirtildi.

ERSİN ÖZİNCE KİMDİR

Ersin Özince, (d. 1953 Havran), Türk bankacı.

ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Türkiye İş Bankası'na stajyer müfettiş yardımcısı olarak iş yaşamına başladı. 1986'da Muhasebe Müdürlüğüne müdür yardımcısı olarak atandı. 1988'de aynı müdürlükte grup müdürü oldu. Fon Yönetimi Müdürlüğü'nün kuruluşunda çalıştı ve ilk müdürü oldu. 1992'de Yenişehir Ankara Şubesi'ne müdür olarak atandı. 1994'te genel müdür yardımcılığına getirildi. 1998'de genel müdür vekilliğine getirildi. 28 Ekim 1998'de de Türkiye İş Bankası'nın 15. genel müdürü oldu. Aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Yönetim kurulu başkanı ve Türkiye İş Bankası'nın en büyük iştiraki olan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (ŞİŞECAM) yönetim kurulu başkanı oldu.

Meslek yaşamı boyunca Harvard Business School'da 3 aylık üst düzey yöneticilik eğitimi de olmak üzere çeşitli yurtdışı eğitimlere katıldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 31 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Kurul sonrasında görevini bırakacağını açıkladı. 1 Nisan 2011 tarihi itibarıyla İş Bankası Yönetim Kurulu başkanlığına seçildi. Ersin Özince'nin yerine, İş bankası Genel Müdür Yardımcısı, Adnan Bali Genel Müdür olarak atanmıştır. Özince, İş Bankasının Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P