banner1199

banner1197

Malezya'ya yazılım ve donanım ihracatı hamlesi

Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren yazılım ve donanım firmaları, ihracat imkanlarını araştırmak üzere 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya'ya gidecek.

EKONOMİ 20.04.2016, 12:33
Malezya'ya yazılım ve donanım ihracatı hamlesi

Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren yazılım ve donanımfirmaları, ihracat imkanlarını araştırmak üzere 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya'ya gidecek.
Bilkent Cyberpark'tan yapılan yazılı açıklamada, her iki teknokent bünyesindeki firmaların Ekonomi Bakanlığının ihracat odaklı destekleriyle "Savunma" ve "Bilgi ve İletişim Teknolojileri" kümeleri etrafında toplandıkları kaydedildi.
Bu firmaların 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da bir ticaret heyeti programı gerçekleştirecekleri ifade edilen açıklamada, pek çok firmanın da Malezya-Türkiye İş Forumuna katılım için bildirimde bulundukları belirtildi.
Ekonomi Bakanlığının Türk firmaların uluslararası alanda rekabet edebilirliğini güçlendirmek amacıyla bu tür organizasyonlara önemli katkı sağladığına dikkat çekilen açıklamada, teknokentlerin dışındaki firmaların katılımına da açılan ticaret heyeti başvurularının sürdüğü bildirildi.

(AA)

Yorumlar (0)
19°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P