banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Sağlık Bakanı: 20 bine yakın personel alınacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sene sonuna kadar 20 bine yakın personel alınacağını açıkladı.

EKONOMİ 25.08.2016, 10:37 25.08.2016, 10:51
Sağlık Bakanı: 20 bine yakın personel alınacak
FIRAT KALKANI OPERASYONU

Sağlık Bakanı Akdağ, Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili olarak "Türkiye, bölgenin kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı biçimde gerçekleşti." dedi.

ASKERİ HASTANELERİN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA DEVREDİLMESİ

Sağlık Bakanı Akdağ, askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine dair "Devirle ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış olacağız." ifadelerini kullandı.SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI

Sağlık Bakanı Akdağ, sözleşmeli sağlık personeli alımıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız." dedi.

AİLE HEKİMLERİNİN ZORUNLU NÖBET UYGULAMASI

Bu arada, Sağlık Bakanı Akdağ, aile hekimlerine zorunlu nöbet uygulamasıyla ilgili olarak da "Aile hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda kalmayacak." şeklinde konuştu.
Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P