banner1199

banner1197

Tarım ve Orman Bakanlığı’na 40 milyar 302 milyon lira ayrıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’na 2020 yılında 40 milyar 302 milyon lira ayrıldı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yapan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımın iyiye gittiği tezine muhalefeti inandıramadı. Çiftçinin borç batağı içinde olduğunu söyleyen Meclis'teki muhalefet partileri, çiftçiye verilen desteğin yetersiz olduğunu belirtti.

EKONOMİ 13.11.2019, 19:34
Tarım ve Orman Bakanlığı’na 40 milyar 302 milyon lira ayrıldı

Tarımdaki kötü gidişat Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gündeme geldi. Muhalefet partileri eleştirilerini hükümete aktardı.

Meclis’in bütçe mesaisi sürüyor. 2020 yılı için toplam bütçe 1 trilyon 95,5 milyar lira olarak öngörüldü.  Tarım ve Orman Bakanlığı’na 40 milyar 302 milyon lira ayrıldı. Bakan Bekir Pakdemirli, ödeneğin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir sunum yaptı.

Tarımda iyiye gidiş olduğunu savunan Pakdemirli, son dönemde tartışma yaratan orman konusuna ilişkin de bazı veriler paylaştı.

Bakan Pakdemirli, orman yangınlarına ilişkin de son bilançoyu açıkladı.

Bakanın sunumunun ardından milletvekilleri söz aldı. CHP'li vekiller, çiftçilerin zor durumda olduğunu, desteklerin iki katına çıkartılması gerektiğini savundu.

MHP Kayseri Vekili Mustafa Baki Ersoy da  ekonomik, siyasi ve sosyal sebeplerden dolayı kırsaldan kentlere göçün başladığını söyledi. Bu durumun önlenemediğini belirtti, bu duruma çözüm bulunması gerektiğini kaydetti.

İyi Parti Bursa Vekili İsmail Tatlıoğlu da artan gıda fiyatlarına karşılık tarım, ithalat ve üretim politikalarının sorgulanması gerektiğini ifade etti.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P