banner1199

banner1197

Altın İplik işçilerinin isyanı büyüyor

Tekirdağ'da kurulu Altın İplik işçilerinin isyanı büyüyor. Maaşları eksik ödenen işçiler çileden çıktı. Daha önce işyerini 2 gün terketmeme eylemi yapan emekçiler bu kez fabrika önünde basın açıklaması düzenledi.

EMEK 21.03.2019, 19:12

Düşük ücretler, kalitesiz yemek ve ikramiyelerin ortadan kaldırılması. Tekirdağ Çerkezköy'de bulunan Altın İplik fabrikasının işçileri bu sorunlardan dolayı sendikalı oldu. Yaklaşık bin çalışanı bulunan fabrikanın işçileri 1,5 yıldır sendikal mücadeleyi sürdürüyor.

İşverenin yetki tespitine 3 kez itiraz etmesi ve kriz gerekçesiyle maaşların parça parça ödenmesi, zaten geçim sıkıntısı çeken emekçileri iyice çileden çıkardı.

Emekçiler bu kez fabrika önünde basın açıklaması düzenledi. TEKSİF Sendikası Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Ersin çelik Altın İplik İşverenin suç işlediğini söyledi.

Türk-İş İstanbul 1'inci bölge temsilcisi Adnan Uyar da mücadelede kararlı olduklarını söyledi.

Altın İplik işçilerinin basın açıklamasına İstanbul Çatalca'daki Salteks emekçileri ve Petrol İş Sendikası'nın üyeleri de destek verdi. Altın İplik işçileri geçen hafta da 2 gün işyerini terk etmeme eylemi yapmıştı.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P