banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ergün Atalay yeniden Türk-İş Genel Başkanı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay yeniden seçildi. Türkiye'nin en büyük konfederasyonunun 3 gün süren kurultayında seçimler tamamlandı. Seçim sonucuna göre, Ergün Atalay ve mevcut yönetimi yeni dönemde yine işçinin sesi olacak.

EMEK 07.12.2019, 23:29 08.12.2019, 14:52
Ergün Atalay yeniden Türk-İş Genel Başkanı

Emek cephesi yeniden Ergün Atalay dedi.

Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu Türk-İş 23’üncü Olağan Kurultayını 5 Aralık’ta Ankara’da toplamıştı. Kurultayın gündemi ise asgari ücret ve kıdem tazminatı oldu.

Emek cephesinin önderleri, 6 Aralık’taki kurultayın ikinci gününde de kıdem tazminatına ilişkin kritik bir karar aldı. İşçinin güvencesi olan kıdem tazminatına dokunulmasına karşılık genel grev kararı verildi.

7 Aralık’taki kurultayın son gününde seçim yapıldı. Kurultayda tek aday Ergün Atalay oldu.

300 delegenin bulunduğu seçimde 289 kişi sandık başına gitti. Seçimde 279 geçerli oy kullanıldığı belirlendi. Ergün Atalay 236 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

Atalay’ın mevcut yönetim listesi de yapılan seçimle yerini korudu. Buna göre, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak Türk-İş Genel Sekreterliğine yeniden getirildi.

Yol-İş Sendikası Başkanı Ramazan Ağar da Türk-İş Genel Mali Sekreteri, Teksif Sendikası Başkanı Nazmi Irgat ise Türk-İş Genel Eğitim Sekreterliği’ne seçildi. Koop-İş Başkanı Eyüp Alemdar da Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği görevine devam edecek.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P