banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

EYT'liler Yıldız Sunta çalışanlarına destek çıktı

Yıldız Sunta'nın ekonomik sorunlarıyla maaş alamamaya başlayan 570 işçi fabrikanın el değiştirmesiyle eylem başlattı. Yüzlerce işçi maaşlarını almayı bekliyor. EYT'liler sosyal medyadan mağdur işçilere destek veriyor.

EMEK 24.12.2019, 16:30 24.12.2019, 13:58
EYT'liler Yıldız Sunta çalışanlarına destek çıktı

Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve Kocaeli'nde yer alan Yıldız Sunta Fabrikası ekonomik kriz sonucu üretimi durdurmuş. Fabrikada çalışan yüzlerce işçi maaşlarını alamadan işsiz kaldı. Ağustos ayında başka bir Sunta ve MDF üreticisi olan Kronospan adlı şirket, Yıldız Sunta'yı 1 milyar 200 milyon liraya satın aldı. 

Bunun üzerine işçiler geçmiş maaşlarını alma umuduyla tekrar şirkete karşı direniş başlattı. 11 aydır Maaşlarını alamayan işçiler, hükümetten de destek bulamadı. 

EYT derneği ise sosyal medyadan Yıldız Sunta'ya karşı başlatılan direnişe destek oldu. İşçilerin seslerini daha çok duyurması için etiket kampanyası düzenleyen EYT'lilere işçilerden teşekkür mesajları yağdı.

"Yıldız Sunta Emekçileri Yalnız Değildir" etiketini başlatan EYT'liler, mağdurlar hakkında bilgi verdi. Paylaştıkları mesaj şöyle: 

Yıldız Sunta Emekçileri Yalnız Değildir.
Emekçi 11 aydır maaş alamıyor, 
43 yıllık geçmişi olan Yıldız Sunta zorda...
EYT derneği bu akşam, mağduriyet üstüne mağduriyet yaşayan EYT'li emekçiye, işçiye destek verecek. 


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P