banner1199

banner1197

İşçiler yönetimi işgal etti! 35 işçi gözaltına alındı

Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nden çıkarılan işçiler yönetim binasını işgal etti. İşgal sonrasında gözaltına alınan 35 işçi daha sonra serbest bırakıldı.

EMEK 25.02.2015, 13:46 25.02.2015, 13:47
İşçiler yönetimi işgal etti! 35 işçi gözaltına alındı
İstanbul'daki Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde 3 aydan bu yana direnişte olan temzilik işçileri, bu kez yönetim binasını işgal etti. 35 işçi gözaltına alındı.

Yaklaşık 3 ay önce işten çıkarılan 98 temizlik personeli, işe geri dönebilmek için 80 gündür, hastane önündeki direniş çadırında eylemdeydi.

İşçiler sabah erken saatlerde hastanenin yönetim binasına gitti, rektörle görüşmek istedi. Rektör gelmeyince, 10 kadın işçi, hastanenin yönetim binasını işgal etti.

Olay üzerine güvenlik güçleri, dışarıda bekleyen işçilerle birlikte toplam 35 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Dev Sağlık-İş Sendikası yöneticileri de vardı.

İşçilerin Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolleri yapıldı. Ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Yaklaşık 6 saat gözaltında kalan işçiler daha sonra serbest bırakıldı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
E. Özaydin 5 yıl önce
isci is veren uyusmazligina , ne zamandan beri bu ülkede polis müdahil oluyor? demmek ki !.. bizde demokrasi ve hukuk devleti olmanin cok uzagindayiz
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P