banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İşçilerin direnişi jandarmaya geri adım attırdı

Bursa’nın Karacabey ilçesindeki SÜTAŞ Fabrikası önünde eylem yapan işçilerin kaldırılması için fabrika yetkilileri jandarmaya başvurdu. Uyarılara tepki gösteren işçiler eyleme devam edince jandarma bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

EMEK 02.07.2014, 17:45 02.07.2014, 17:13
İşçilerin direnişi jandarmaya geri adım attırdı

SÜTAŞ’ta işten atılmalar gerekçesiyle Karacabey Fabrikası önünde oturma eylemini sürdüren Tek Gıda İş Sendikası üyesi işçilerin bölgeden kaldırılmasını isteyen fabrika yetkililerinin başvurusu üzerine jandarma ekipleri bugün fabrika önüne geldi.

İşçilerden eylemlerini sonlandırmasını isteyen jandarmaya, sendikanın Bursa Şube Başkanı Suat Karlıkaya tepki gösterdi. 3 aydır fabrika önünde anayasal haklarını kullanarak eylem yaptıklarını söyleyen Karlıkaya, "Eğer burada oturmamız suçsa 3 aydır suç işliyoruz" diyerek eyleme devam edeceklerini belirtti.

İşçilerin fabrika önündeki karayollarına ait alandan kalkmaması üzerine jandarma olay yerinden ayrıldı.

Bursa Karacabey’deki fabrika önünde eylem yapan işçilerin beklediği alana hayvan gübresi döküldüğü ileri sürülmüş, olay basına yansıyınca SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, TÜSİAD’daki görevinden istifa etmişti. Yılmaz daha sonra yaptığı açıklamada, sendikaya karşı olmadığını, TÜSİAD’ın yıpranmaması adına görevi bıraktığını açıklamıştı.

Aydın FİDAN/KARACABEY (Bursa), (DHA)Yorumlar (1)
aliihsan çil 6 yıl önce
sayın muharrem yılmaz seni severiz ama bir yere kadar anayasal hakkımıza saygı göstermesen bizimde sevgimiz ve saygımız buraya kadar emeğimize ve ekmeğimize saygı göstermelisin
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P