banner1199

banner1197

Kıdem tazminatı kesintisi yüzde 8,33'ten yüzde 3,75'e düşürülüyor

Hükümet gözünü bu kez de işçinin kıdem tazminatı oranlarına dikti. Kapalı kapılar ardında toplantı yapan hükümet, işverenlere işçinin kıdem oranlarını aşağıya çekme sözü verdi. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu'nun şu anda yüzde 8,33 olan kıdem hakkı oranını 3,75’e kadar indirme taahhüt ettiği öğrenildi. Soylu'ya yanıt yine emek cephesinden geldi. TEK GIDA-İŞ Başkanı Mustafa Türkel, "hodri meydan hakkımıza dokunan yanar" dedi.

EMEK 21.04.2016, 18:54 21.04.2016, 18:58

Hükümet gözünü işçinin kıdem tazminatına dikti. Kapalı kapılar ardında işverenlerle yapılan toplantılarda kıdem tazminatı oranlarının düşürülmesi sözü verildi.

Hadımköy-Arnavutköy Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 16 Nisan’da Çalışma Bakanlığı’na yaptığı ziyarette konuşan Bakan Süleyman Soylu, “bireysel kıdem tazminatı hesabı” açılarak işverenin yükünün hafifleyeceğini söyledi.

Kıdem tazminatını belirleyen rakamın yüzde 8.33 'ten kademeli olarak yüzde 3.75’e indirilmesi için çalışma içinde olduklarını kaydeden Soylu, ayrıca Kıdem Tazminatı Garanti Fonu oluşturulacağını belirtti.

Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel; Bakan Soylu'nun açıklamalarını değerlendirdi.

Hükümeti uyaran Türkel grev mesajı verdi.

Haber: Ali Turna
Kamera: İhsan Ulak

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P