banner1199

banner1197

"Yeter artık sesimizi duyun"

Pek çok kentte eylem yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu İstanbul’da büyük bir mitinge hazırlanıyor. Yaş sınırı nedeniyle emekli olamayanlar, 8 Haziran’da Kadıköy Söğütlüçeşme’de buluşacak. Mitinge Türk-İş, DİSK, KESK ve Kamu-Sen’ de destek veriyor.

EMEK 03.06.2014, 18:56 03.06.2014, 18:04
Emeklilikte yaş sınırına takıldılar, İki buçuk yıldır hakları için mücadele ettiler. "Yeter artık sesimiz duyun" diyen yasa mağdurları bu kez Kadıköy'de miting yapmaya hazırlanıyor.

2.5 yıldır çeşitli illerde mücadele eden "Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu" 8 Haziran’da Kadıköy'de buluşacak, Hükümet'e isteklerini sıralayacak.

Platform Başkanı Mehti Bıkmaz AKP'ye seslenerek "hakkımızı istiyoruz" dedi.

50 bin el ilanı dağıtılarak yurttaşların davet edildiği 8 Haziran'da ki Kadıköy yürüyüşüne TÜRK-İŞ, DİSK, KESK ve Kamu-Sen de destek veriyor.


"Yeter artık sesimizi duyun" paylaşan: ulusalkanal
Yorumlar (2)
Mağdur 5 yıl önce
malesef 25 yıl için başladığımız iş hayatına prim gün ve yılımı doldurmama rağmen yaş yüzünden 2013 eylül ayında emekli olmam gerekirken şimdi 2021 yılını beklemek zorunda kalıyorum
ahmet çetin 5 yıl önce
emeklilikte yaşa takılanlar eyt ailesi olarak bizlere bu hak mücadelesinde destek verdiğiniz için minnettarlığı bir borç bilirim 17 kasım konak meydanında develi eylem yapmıştık akın beyin muhteşem çekimleriyle büyük çıkış yakaladık ve desteğinizle hala yol almaktayız şimdide yalçın beyin harika çekimi bizlere dahada güç katmıştır ulusal kanala teşekkürler
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P