banner1199

banner1197

09.09.2015, 17:48

Ergenekon 2015

Türeyiş, Diriliş, Ergenekon... Daha pek çok destan, 40 çeriyle Çin sarayına yürüyen Kürşad gibi binlerce gerçek kahraman. Büyük milletimiz kahramanlarına üstün güçler bahşedebilmek için tanrısallaştırmadı. Herkül gibi yarı tanrı yarı insan figürler yaratmak zorunda kalmadı. Milletimiz için kahramanlar insandı çünkü insanlık için kahramandı. Bizden çekinenler uzaydan bile görünen setler çektiler, Boğaz'ın dibine demirler döşediler, birleşip Haçlı orduları kurdular, gün geldi işgal ettiler, bizi birbirimize düşürmek için hileler yaptılar ama hep kahramanlar kayasına çarptılar. O kahramanlar ki, kayaları bile deldi, yeri geldi yedi düveli denize döktü. Sonra insanlığın düşmanları bölüp yutmak için kışkıtmalar yaptı ama nafile, bu ülke bugün de kahramanlar yetiştiriyor.

BERENE KURBAN

Farzedelim ben Dedem Korkutum ve size bir hikaye anlatacağım. Dede Korkut ben olacağıma göre zaman, şimdiki zaman. Mekan anavatan. Hakkari ilimizin Dağlıca bölgesinde 400 hain toprağın altına kilolarca patlayıcı yerleştirmiş. Üstelik bu patlayıcılar Amerika'dan gelmiş dahası patlayıcıların üstü "barışı çok seven" zevat tarafından asfaltla örtülmüş. Tabi asfalt bombalar görülmesin de hainler rahat rahat kahraman öldürsün diye döşenmiş. Sonra üç araç dolusu yiğit yola çıkmış. Akşam maç var, uğruna ölmeye hazır oldukları ülkenin takımı Avrupa'ya meydan okuma yolunda Hollanda'yla oynayacak ama görev de var. Belki oyüzden saat 15.00 civarı yol temizleme çalışması için görev başındalar. Milli maç var ama hainlerin milli ruhu yok. Araçlar geçerken tuzaklanmış bombalar patlıyor. İki araç harap, üçüncüsü ağır hasarlı. Toprak kırmızı, gök beyaz bulutlarla dolu. Gök ağlamaya başlıyor. Hem nasıl! Kırmızı toprağın üstünde durmak bile zor. Yarbay, hem kurmay, hem bordo bereli dadaş yarbay, çerilerine bakıyor. Yarbaylık mı kalır? Mehmet, mehmetçiklere bakıyor. İki aracın içinden çıkanlardan biri sağ, O'nu kurtarmak lazım yoksa erlik mi kalır? Kalmaz ya... Deli dadaş, kahraman dadaş çatışıyor. 400 hain tuzak kurmuş. Gök ağlarken, yer kayarken Yarbay çatışıyor... Vuruluyor! Rütbe yükseltmek için bir yıl daha beklemesine gerek kalmıyor. Yarbayın rütbesi birden yükseliyor, şehit Mehmetçik nişanı takılıyor göğsüne, omuzuna en parlağından şehadet yıldızı. "bir hilal uğruna ya Rab".

Çatışma sürüyor... 400 hain pusu kurmuş. Kurmuş ya bilmez. Karşısında biraz Kürşad, biraz Mete, biraz Alparslan, biraz Kılıçarslan hem yanında Selahhaddin Eyyubi'yle Kılıçarslan var. Sallanıyor kılıçlar haçlı kuklalarının üstüne üstüne. Heyhat 12 bordo bereli hazır kıta. Komutanları emir veriyor: "Kapatın telsizleri!" 12 yiğit, kimbilir nereli ama Türk yiğit kapatıyor telsizleri "geri dönün" emrini almamak için ve hain avına başlıyor. Karargah endişeli, karargah mahzun, 12 yiğitle irtibat kesilmiş. Hainlerin hamileri başlıyor kara haberciliğe: "Şehit sayısı çokmuş", "şehitleri PKK kaçırmış", "bordo bereliler esir düşmüş" falan filan, hepsi yalan. 400 hainin üstüne yürüyor 12 mehmetçik. Haber geç geliyor gerçek erken. 12 bordo bereli 75'ini imha ediyor hainlerin, 25'ini de tutup kolundan döküyor karakolun önüne. 12'si de sağ, 12'si de çakı gibi ama 12'si de ağlıyor. "Erkekler ağlamaz" diyen zamane romantiklerine inat ağlıyor kahraman çeriler. Vallahi ne ben Dede Korkut'um, ne hikaye hayal. Anlattığım herşey gerçek. Yaşamadım ama yaşamış gibiyim çünkü ben de Türküm. Destan mı, al sana destan, Ergenekon mu, al sana Ergenekon. Ergenekon 2015!!!

Teoman Alili
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Sema saka 4 yıl önce
Biiliyordum Teoman Alili nereye gitse durmaz bir şeyler yazar kuşun kanadıyşa bile bizlere iletir bizim gönlümüzün dede korkutu sağ ol var ol
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P