banner1199

banner1197

1 asker ve 1 polisin yollanan silahlarla şehit edildiği belirlendi

IŞİD'in Niğde saldırısında kullandığı silahların seri numaralarının, AKP hükümetinin onayı ile Suriyeli Muhaliflere gönderilen silahlarla aynı olduğu ortaya çıktı. IŞİD'in Niğde Ulukışla'da düzenlediği saldırıda ikisi güvenlik görevlisi üç kişi hayatını kaybetmişti.

GÜNDEM 02.03.2015, 16:44 02.03.2015, 16:49
1 asker ve 1 polisin yollanan silahlarla şehit edildiği belirlendi
Suriye'ye gönderilen silahlar Türkiye'ye geri döndü, Niğde'de 1 polis, 1 astsubay ve 1 vatandaşın ölümüne neden oldu.

20 Mart 2014'te Ulukışla ilçesinde Astsubay Adil Kozanoğlu ile polis memuru Âdem Çoban'ın şehit olduğu, Turan Yaşar adlı vatandaşın öldüğü saldırıyla ilgili dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı.

Taraf gazetesinin haberine göre, yapılan incelemelerde Alman, İsviçre ve Makedonyalı 3 IŞİD militanının kullandıkları silahların seri numaralarının, AKP hükümetinin destek verdiği Suriyeli muhaliflere gönderilen silahlarla aynı olduğu belirlendi. Bu bilgi Niğde Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen IŞİD iddianamesinde de yer aldı.

AKP'nin, Niğde davası ile Özgür Suriye Ordusu'na gönderilen silahların, seçimler öncesi yeniden gündeme gelmesini istemediği, bu nedenle davanın ertelenmesine yönelik girişimlerde bulunulduğu öne sürüldü.

IŞİD'in elinde "Makine Kimya Endüstrisi" damgalı mühimmat olduğu iddiası daha önce de gündeme gelmişti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P