banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

1 ton patlayıcı ele geçirildi

TUNCELİ'nin Ovacık İlçesi'nde eylem hazırlığında olan PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için 3 gündür sürdürülen operasyonlarda 1 ton Anfo bombası ele geçirildi.

GÜNDEM 18.09.2015, 16:38 18.09.2015, 16:40
1 ton patlayıcı ele geçirildi

Operasyon bölgesinde çıkan yangın ise valilik tarafından sağlanan yangın söndürme uçağı ile söndürüldü.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Aslıca ve Otlubahçe köyleri arasında 3 gün önce İHA'lar tarafından kalabalık PKK'lı teröristlerin tespit edilmesi üzerine, bölge savaş uçakları tarafından bombalandı. Ardından Kobra helikopterlerin bombaladığı bölgeye Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Timler, bombardımandan sağ kurtulup kaçmaya çalışan PKK'lıların geçiş yollarını tuttu.

Yaşanan çatışmalar ve bombalamanın ardından ormanlık alanda çıkan yangınlar nedeniyle askerler arazi arama tarama faaliyetinde bulunamadı. Bunun üzerine Tunceli Valiliği ve Genelkurmay Başkanlığı'na durumun bildirilmesinin ardından temin edilen bir yangın söndürme uçağı bu sabah saatlerinde bölgeye sevk edildi. Keban Baraj Gölü'nden su ikmali yapan yangın söndürme uçağı defalarca sorti yaparak Otlubahçe Köyü yakınlarındaki yangını söndürdü. Yangın söndürülmesinin ardınan askerler bölgeye arazi arama tarama faaliyetine başladı.

1 TON PATLAYICI ELE GEÇTİ

Ovacık'ın Otlubahçe Köyü yakınlarında 2 gündür süren ve çatışmaların yaşandığı operasyonda, yangın çıkmayan alanlarda yapılan aramalarda depo olarak kullanılan birçok sığınarak bulunarak imha edildi. Depolarda yapılan ilk aramalarda bombalı saldırılarda kullanmak üzeri Anfo maddesi ile hazırlanmış 1 ton patlayıcı ele geçirildi. Mayın arama dedektörleri ve uzman köpeklerin tespit edemediği belirtilen Anfo bombasının diğer patlayıcılara göre 4 kat daha etkili olduğu belirtildi. Sığınaklarda ayrıca çık sayıda silah, mermi, el yapımı patlayıcı, bol miktarda gıda maddeleri de bulundu.

Tunceli Valiliği'nden alınan bilgiye göre, operasyon bölgesinde çıkan orman yangınının söndürülmesinden sonra yapılacak arazı araması sonucu öldürülen teröristleri sayısının ve ele geçen malzemelerin miktarının netleşeceği belirtildi. (DHA)

Yorumlar (1)
T.C. ATATÜRKÇÜ 4 yıl önce
KARAMAN MEHMETÇİKLERİM İZ VE KARAMAN POLİSLERİMİZ SİZLERE NEKADAR DUA ETSEK AZDIR ALLAH,RAZI OLSUN ALLAH,SİZLERİ TÜRK MİLLETİNİN BAŞINDAN EKSİK ÊMESİN ALLAHA EMANET OLUN SAĞ OLUN İNŞALLAH ÇOK LEŞ VARDIR SAĞLICAKLA KALIN
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P