banner1199

banner1197

15 bombalı ve silahlı saldırıyı vatandaş önledi

Siirt'te, PKK'lı teröristlerce geçen yıl gerçekleştirilmesi planlanan 15 bombalı ve silahlı saldırının, vatandaşların ihbarıyla önlendiği bildirildi.

GÜNDEM 20.01.2016, 11:45 20.01.2016, 11:48
15 bombalı ve silahlı saldırıyı vatandaş önledi

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, polisevinde düzenlenen yıllık asayiş toplantısındaki konuşmada, terör olaylarını minimize etmek için kanunları sıkı sıkıya uygulamaya kararlı olduklarını söyledi.

Güvenlik güçlerinin bir bütün olarak hareket ettiğine işaret eden Tutulmaz, "Terör her yerde her zaman olabilir. Terörün en güçlü ülkelerde bile etkili olduğunu görüyoruz. Ancak halkımız güvenlik güçlerine destek veriyor ve bunun karşılığını da huzur olarak alıyoruz" dedi.

Daha sonra geçen yıl polis ve jandarma yetkililerince gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin sunum yapıldı.

Sunumda paylaşılan bilgilere göre, jandarma bölgesinde geçen yıl teröristlerle 6 çatışma meydana geldi, askeri araçların geçişi sırasında 2 el yapımı patlayıcı infilak ettirildi, 17 kez taciz ateşi açıldı ve saldırıda bulunuldu, 20 operasyonda teröristlere çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildi, 9 terörist teslim oldu.

VATANDAŞIN İHBARI TERÖR SALDIRILARINI ENGELLEDİ

Siirt'te PKK'lı teröristlerce geçen yıl gerçekleştirilmesi planlanan 15 bombalı ve silahlı saldırının, vatandaşlardan gelen istihbarat neticesinde önlendiği belirtildi.

Sunumda, hedeflenen söz konusu eylemlerle "devlet tarafından yapıldı" algısı oluşturularak, devletle halk arasında kin ve nefret oluşturmanın amaçlandığının değerlendirildiği kaydedildi. (AA)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P