banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

2007'de Cumhuriyet mitingindeydi, şimdi Tayyip'in dizinin dibinde!

GÜNDEM 04.12.2014, 13:26 04.12.2014, 15:39
2007'de Cumhuriyet mitingindeydi, şimdi Tayyip'in dizinin dibinde!

Tayyip Erdoğan’ın Berkin Elvan ve ailesini meydanlarda yuhalatmasını destekleyen Yavuz Bingöl’ün 2007 senesinde Samsun’da yapılan Cumhuriyet Mitingine katıldığı ortaya çıktı.

Tayyip Erdoğan’ın davetlerinde sık sık boy gösteren, Erdoğan ile düet yapan, kamudan reklam, TRT den dizi teklifleri alması ile gündeme gelen Yavuz Bingöl Erdoğan’ın gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeği ile hayatını kaybeden Berkin Elvan’ı ve annesini meydanlarda yuhalatmasını ”Tayyip Bey duygusal bir adam, sokaklarda ölmüş annesine küfredildiği zaman ertesi gün oda Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı, bu çok insani bir şey“ diyerek, savunmuş ve toplumun her kesiminden tepki almıştı.

Bugün AKP ve Erdoğan’ın politikalarının en ateşli destekçisi olan Yavuz Bingöl’ün 2007 senesinde Samsun’da 10 binlerin katılımıyla gerçekleştirilen Cumhuriyet Mitingine katıldığı ve atılan sloganlara eşlik ettiği belirlendi.

2007 senesinde AKP iktidarının gerici ve bölücü politikalarına karşı ayağa kalkan milyonlar, laik düzene ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine sahip çıkmak için İzmir, Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Samsun, Isparta, Antalya, Manisa, Çanakkale başta olmak üzere birçok şehirde mitingler düzenlemişti. Sadece Türk bayraklarının taşınmasından dolayı gelincik tarlasını andıran mitinglerde "Kahrolsun AKP diktatörlüğü", "Ne ABD ne AB Tam Bağımsız Türkiye", "Türkiye Laiktir Laik Kalacak", "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz", "AKP istifa, Tayyip yücedivana" sloganları atılmıştı.

Derya Derviş
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
mdd 5 yıl önce
nokta kadar menfaati için virgül gibi eğilenlere örnek
kültigin 5 yıl önce
cehaletin peşinden gidene sanatçı denmez, sanatçılar ufku geniş özgür insanlardır.en büyük hatamız sanatçı vasfı olmayan adamlara sanatçı kimliği vermemiz.bu şahsın sesi güzel olmasaydı kimse buna bu kadar değer vermezdi gerçi o değeride bundan sonra kaybetmiştir. bu utanç anlına yazılmıştır bunu silemez.
recepbilici 5 yıl önce
o zaman da orada eğreti durmuş gibi. yüzünde zerre kadar coşku ve sorumluluk bilinci hissettirmiyor.
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P