banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

21 jetle Kandil bombalandı! İşte öldürülen terörist sayısı

Türk jetleri akıllı modern silahlarla havalandı, PKK'nın Kuzey Irak'taki 7 kampına bomba yağdırdı. 21 jetle düzenlenen hava harekatında 64 hedef yerle bir oldu. Örgütün Gara Kuzey Irak'taki en büyük mühimmat deposu havaya uçuldu. İlk belirlemelere göre 60 PKK'lı da öldürüldü. Bölücü terör örgütünün Ağrı ve Bitlis'teki hedefleri de helikopterlerle ablukaya alındı.

GÜNDEM 11.09.2015, 14:36 11.09.2015, 14:37
21 jetle Kandil bombalandı! İşte öldürülen terörist sayısı
Kandil, Hakkurk, Avaşin, Metina, Basyan, Gara ve Zap... 21 Türk jeti havalandı, PKK'nın askeri ve lojistik noktalarına bomba yağdırdı.

Dev operasyonun düğmesine dün gece basıldı. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 ve F-4'lerden oluşan 21 savaş uçağı 80 adet modern akıllı mühimmatlarla Kuzey Irak'a yöneldi.

Hedef, örgütün askeri ve lojistik noktalarıydı. Koordinatlar İsansız Hava Araçları tarafından yapılan uçuşlarla daha önceden belirlenmişti.

Bombardıman saat 23.50'de başladı. Kamplarda tespit edilen 64 hedef yerle bir edildi. İlk belirlemelere göre 60 PKK'lı da etkisiz hale getirildi. 

Yoğun bombardıman sabaha karşı 05.30'da sona erdi. Operasyonda PKK'nın Gara kampındaki en büyük mühimmat deposuyle birlikte 4 mühimmat deposu havaya uçuruldu.

Kuzey Irak'ta ağır zaiyat veren PKK'lılar yurt içinde de köşeye sıkıştı. Sabah saat 05.00 sıralarında Doğubayazıt'tan kalkan Kobra tipi helikopterler PKK’lılara bomba yağdırdı. Hava harekatına eş zamanlı olarak karadan da operasyon başlatıldı.

İlk bombardımandan sonra üsse dönen helikopterler saat 11.00'de ikinci kez havalandı. Kobra tipi 7 helikopter, Ele Mezrası ve çevresini vurdu. Sikorsky tipi helikopterler de teröristlerin kaçış yollarına özel eğitimli komandoları indirdi.

Yurt içindeki operasyonların bir ayağı da Bitlis'teydi. Tatvan kırsalındaki PKK'lılar helikopterlerle ablukaya alındı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
TÜRKİYEMİZ 4 yıl önce
CANLARIMIZ CAN ASKERLERİMİZ SİZ VE BİZ TÜRK MİLLETİNE KİMSE BAŞ KALDIRAMAZ HEPİMİZ TÜM TÜRKİYE SİZLERLE GURUR DUYUYOR ÖYLE BİR MÜCADELE VERELİMKİ MİLLETİMİZ VE ASKERİMİZ OLARAK ŞANI BÜYÜK ORDUMUZLA BİRLİKTE TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLSUN NE MUTLUKİ BÖYLE ŞANI YÜCE ASİL YA İSTİKLAL YA ÖLÜM DİYEN BİR ORDUMUZ VAR NE MUTLU TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZE NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE HEPİMİZ TEK YÜREK OLUP BAĞRIMIZDA YANAN ŞEHİTLERİMİZİN ATEŞİ İLE BÜTÜN İÇ VE DIŞ TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BU ATEŞ BAŞLI BAŞINA YAKACAKTIR KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN SİZLERİ TÜM TSK VE EMNİYET GÜÇLERİMİZİ ÖNCE ALLAHA EMANET EDEREK SELAMLIYOR BAŞARILAR DİLİYORUZ TEŞEKKÜRLER TÜRKİYEMİZ MİLLETİMİZ ADINA MİLYONLARCA TEŞEKKÜRLER
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P