banner1199

banner1197

26 Temmuz 2019 Cuma Mini Hadi 12.30 ipucu soruları ve cevabı: Yedi Kocalı Hürmüz'de olaylar hangi şehirde geçiyor

Popüler yarışmalardan Hadi'nin 12.30 yarışmasında Yedi Kocalı Hürmüz'de olaylar hangi şehirde geçiyor diye sorulacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Mini hadi bugün 12:30'da! Bugünkü ipucumuz Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil tarafından yazılmış eserden senaryolaştırılan "Yedi Kocalı Hürmüz" hakkında sevgili hadiciler. Geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işlenmiş bu oyunda, olaylar hangi şehirde geçiyor sizce?" denildi. Oyunun konusuyla ilgili "Oyun 2012-2013 sezonunda "ÇÜTİK" (Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kulübü) tarafından Bahar Projesi olarak sahnelenmiştir.Kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çekmiştir." bilgileri paylaşıldı

GÜNDEM 26.07.2019, 10:22
26 Temmuz 2019 Cuma Mini Hadi 12.30 ipucu soruları ve cevabı: Yedi Kocalı Hürmüz'de olaylar hangi şehirde geçiyor

Popüler yarışmalardan Hadi'nin 12.30 yarışmasında Yedi Kocalı Hürmüz'de olaylar hangi şehirde geçiyor diye sorulacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Mini hadi bugün 12:30'da! Bugünkü ipucumuz Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil tarafından yazılmış eserden senaryolaştırılan "Yedi Kocalı Hürmüz" hakkında sevgili hadiciler. Geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işlenmiş bu oyunda, olaylar hangi şehirde geçiyor sizce?" denildi.

OYUN HAKKINDA BİLGİLER

Yıllarca tiyatrolarda sahnelenmiş olan oyun, günümüzde de güncellenerek sahnelenmiştir. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Şehir Tiyatroları'nda ve özel tiyatrolarda gösterime giren oyun, yer yer Moliere komedilerini andırmakta olup, geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işlenmiştir. İki perdeden oluşan ve iki saat 45 dakika süren oyun, kişilerin ve olayların gülünç, eğlendirici yönlerini ön plana çıkarır.

Oyun 2012-2013 sezonunda "ÇÜTİK" (Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kulübü) tarafından Bahar Projesi olarak sahnelenmiştir.Kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çekmiştir.

19. yüzyılın sonlarında İstanbul'un Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi farklı mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile evlenmiş, ancak yetinmeyip yedinci bir erkeğe aşık olan bir kadındır. Sonunda amacına ulaşarak bu kişiyle de bir evlilik yapar. Ancak kocalarının eve geliş - gidiş zamanlarında çakışmalar meydana gelince Hürmüz oldukça zor bir durumda kalacaktır. Hepsini bir arada idare etmeye çalışan Hürmüz'ün işi bu kez gerçekten zordur. Acaba kurtulabilecek midir?

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P