banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

7 Aralık 2017 Perşembe (yarın) Ağrı ve Van'da okullar tatil mi

Kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Peki 7 Aralık 2017 Perşembe (yarın) Ağrı ve Van'da okullar tatil mi

GÜNDEM 06.12.2017, 16:40
7 Aralık 2017 Perşembe (yarın) Ağrı ve Van'da okullar tatil mi

Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini bağlayan Tendürek Dağı Geçidi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. 

Bölgede sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar, Tendürek Geçidi'nin Gökçebulak, Somkaya ve Gülizar köyleri arasında tipiye dönüştü. 

2 bin 400 rakımda tipiye hazırlıksız yakalanan sürücüler, kendi imkanlarıyla araçlarını kara saplandığı yerden kurtarmaya çalıştı. 

Sürücülerden Fikri Sökmen, yaklaşık 4-5 saattir kar ve tipi nedeniyle bölgede mahsur kaldığını söyledi. 

Sökmen, "Iğdır’dan Van'a gitmek için sabah saatlerinde yola çıktım. 4-5 saattir bölgede mahsur kaldım. Aracımı kara saplandığı yerden zorlukla çıkardım. Karayolları ekiplerinin yolu açmasını bekliyoruz." dedi. 

Tır sürücüsü Mehmet Ali Akmanlar da İran'dan yola çıktığını ve 2 saattir Tendürek Geçidi'nde mahsur kaldığını söyleyerek, "Yolun Gülizar köyü kısmında da çok sayıda arkadaşımızın aracı kara saplandı." şeklinde konuştu. 

Karayolları ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladığı bölgede, zincirsiz ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmiyor.

7 ARALIK 2017 PERŞEMBE (YARIN) AĞRI VE VAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

7 Aralık 2017 Perşembe (yarın) Ağrı ve Van'da okullar tatil mi sorusuna cevap olacak hiçbir açıklama henüz gelmedi.

Açıklama gelirse haberimize ekleme yapacağız.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P