banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

9 ürün piyasadan toplatılıyor: Priz de var masa lambası da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 9 ürün için toplatma kararı aldı.

GÜNDEM 20.02.2015, 17:34 20.02.2015, 17:41
9 ürün piyasadan toplatılıyor: Priz de var masa lambası da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı internet sitesinden yaptığı açıklamada, piyasada bulunan 9 ürünü güvensizliğinin tespit edildiği için toplatma kararı aldığını açıkladı.


Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Bakanlığımızca 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanunun 11’inci maddesi kapsamında, güvensizliği tespit edilen ve haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek mevzuat ile belirlenen süreçleri tamamlanan yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10’uncu maddesine göre aşağıda yer verilmiştir.

Bakanlığımızca, 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerinin tamamlanmasını müteakip duyurulmasına devam edilecektir. Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerekmektedir.

Bu ilan, üreticilerin aşağıda yer verilen marka/model ürünlerine yönelik olup, üreticilerin tüm ürünlerini kapsamamaktadır."

TOPLATMA KARARI ALINAN ÜRÜNLER

“Edoni markalı LS-400 elektrikli lehim havyası, Deltaforce marka motosiklet farı, Deltaforce motosiklet stop farı, Bluelight Outdoor marka OU-GS 5200 model zincirli testere, Nisaluce marka 40W tungsten filamanlı dekoratif masa lambası, Fetih marka kablosuz üçlü priz, Netpa marka TR-W7 model cep telefonu şarj cihazı, Mono marka kablolu üçlü anahtarsız grup priz, Disney marka dekoratif masa lambası.”

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P