banner1199

banner1197

ABD'den İncirlik'teki silahlı predatörleri daha etkin kullanması istendi

TSK, terör örgütü IŞİD'in roketli saldırılarına karşı Kilis'te aldığı güvenlik tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Konu Bakanlar Kurulu'nda da gündemdeydi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ilave güvenlik tedbirleri alınacağını açıkladı. Tedbirler kapsamında, ABD'den İncirlik üssünde konuşlu Cehennem ateşi' füzesi yüklü predatörlerin daha etkin kullanılması da istendi.

GÜNDEM 26.04.2016, 17:21
ABD'den İncirlik'teki silahlı predatörleri daha etkin kullanması istendi
AKP Hükümeti, ABD'den Kilis'e roket saldırıları düzenleyen terör örgütü IŞİD'e karşı 'Cehennem Ateşi' silahlarını kullanmasını isteyecek.

Çok sayıda insanın hayatını kaybettiği Kilis'te alınacak tedbirler Bakanlar Kurulunda ele alındı.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Kilis'te ilave güvenlik tedbirleri alınacağını açıkladı.

Kilis'e yönelik tedbirleri 4 başlık altında özetleyen Kurtulmuş, esnafa ekonomik destek, ailelere sosyal destek ve sağlık alanında ilave tedbirler alınacağını belirtti.

Hükümet ABD'den, İncirlik üssünde konuşlandırdığı Cehennem ateşi füzesi yüklü predatörlerin daha etkin kullanılmasını istedi. ABD'den predatörlerin yanı sıra Yüksek Mobiliteli Topçu Roket Sistemlerinin Türkiye-Suriye sınır bölgesine konuşlandırılması da talep edildi. Amaç taarruzla sıkıştırılacak IŞİD gruplarının güneye doğru püskürtülmesi ve Kilis'i IŞİD bataryalarının menzilinden çıkarmak.ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P