banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

ABD eğitimli 50 kişilik F tipi kadro TSK'nın etkisizleştirilmesinde görev aldı

AKP ve PKK'nın birlikte yürüttüğü bölünme açılımının F tipi ve Amerika bağlantılarını gösteren yeni bilgiler ortaya çıktı. Aydınlık Gazetesi'nin haberine göre, CIA ve FBI'da eğitilen 50 kişilik F tipi kadro, açılım öncesi özel olarak bölgede görevlendirildi. ABD eğitimli F tipi kadroların TSK'nın etkisizleştirilmesinde görev aldığı belirtildi.

GÜNDEM 29.09.2015, 12:21 29.09.2015, 12:44
ABD eğitimli 50 kişilik F tipi kadro TSK'nın etkisizleştirilmesinde görev aldı
F tipi örgüte karşı operasyonlarda AKP ve PKK'nın birlikte yürüttüğü açılım süreciyle ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Açılımdan hemen önce Güneydoğu'ya atanan 50 kişilik F tipi kadronun Amerika'da eğitimden geçirildiği belirlendi. 
 
AKP ve PKK'nın birlikte yürüttüğü açılım öncesinde çok sayıda F tipi kadro Amerika'da doktora eğitimine gönderildi. ABD istihbarat örgütleri CIA ve FBI'da eğitilen 50 kişinin açılımla birlikte Türkiye'ye dönerek Güneydoğu'ya yerleştirildiği tespit edildi. 

Aydınlık gazetesinin haberine göre hassas görevlerdeki F tipi kadroların aldıkları eğitim de çarpıcı: dijital ve istihbarata karşı koyma...  Aktarılan bilgilere göre ABD kamplarında eğitilen F tipi kadrolar Güneydoğu'da PKK ile mücadelenin engellenmesinde görev aldı. 

ABD eğitimli F tipi kadroların terörle mücadelede görevli askerler hakkındaki itibarsızlaştırma ve kumpas soruşturmaları süreçlerinde aktif rol oynadığı ifade edildi. Bölgedeki sürecin bu ekip tarafından yönetildiği kaydedildi. 

Hassas kurumlara sızdırılacak F tipi kadroların önceden belirlendiği ve eğitimleri için sınav sonuçlarının bile beklenmediği, istenilen yerleştirmelerin sınavlarda sorular çalınarak yapıldığı da edinilen bilgiler arasında. 

F tipi kadroların iz bırakmamak için kimlik ve kütük bilgilerini sık sık değiştirdiği de tespit edildi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
ydd 4 yıl önce
f tipi kadro tayyip'in sayesinde sizdi nereye sizdiysa. simdi asil akp siziyor devlete. onu sokup atacak kimse de yok. akp yanlisi gibi gorunerek bu sorunu kimse cozemez.
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P