banner1199

banner1197

ABD'de Hocalı protestosu

Ermenistan'ın 23 yıl önce işlediği Hocalı'da katlettiği yüzlerce kişi Amerika'da anıldı. Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla toplanan gruplar, Washington'da ve New York'ta katliamı protesto etti. Ermenistan'ın sözde soykırım yalanına sarıldığını ifade eden Azeriler, dünyanın bu yalanlarla kandırıldığını, sadece 23 yıl önce yaşanan Hocalı katliamına ise gözlerini kapadığını söyledi.

GÜNDEM 27.02.2015, 16:29 27.02.2015, 16:40
23 yıl önce Karabağ'ın Hocalı kasabasında Ermenistan'ın katlettiği yüzlerce insan Amerika'da da anıldı. 

Amerika'nın başkenti Washington'da Ermenistan Büyükelçiliği önünde toplanan grup Ermenistan'ı protesto etti. 

"Ermenistan komşularının topraklarına saygı duy", "Azerbaycan’dan defolun" ve "Hocalı için adalet"  dövizleri açıldı. 

Ermenistan'ın soykırım yalanlarıyla dünya kamuoyunu kandırdığını belirten Azeriler, sadece 23 yıl önce yaşanan Hocalı katliamına dünyanın seyirci kaldığını belirtti. 

Eylemlerin bir diğer adresi ise New York oldu. Ellerinde Türkiye ve Azerbaycan bayrakları taşıyan grup Birleşmiş Milletler Genel Merkezi binası yakınında Hocalı katliamını protesto etti. 

"Hocalı katliamı savaş suçudur" diyen Türkler ve Azeriler, katliama seyirci kalmaması için Birleşmiş Milletler'e seslendi. 

Hocalı katliamını protesto eden grup, katliamda bizzat yer aldığını belirttikleri Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın yargılanmasını istedi. 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P