banner1199

banner1197

ABD’nin Musul tezgâhını milletçe bozarız

GÜNDEM 02.03.2015, 11:02 02.03.2015, 11:11
ABD’nin Musul tezgâhını milletçe bozarız

 ABD’nin Musul tezgâhı ve arkasından AKP-PKK ortaklığının Cumhuriyete silah çekme girişimi art arda geldi. Vatan Partisi Başkanlık Kurulu, AKP-PKK suç ortaklığının Bölünme Anayasası girişimine karşı tutumumuzu milletimize ilan etti. Bugün Aydınlık’ta okuyacaksınız.
ABD’nin Musul Tezgâhı hiç kuşkusuz Cumhuriyeti yıkma girişiminin dış cephesini oluşturuyor.

MUSUL HAREKÂTI PLANI
Nisan-Mayıs aylarında bir Musul Harekâtı planlanıyor.
Planlayan: ABD.
Harekât, IŞİD’i temizlemek perdesi altında yapılacak.
Plana göre, harekâta katılacak kuvvetler: 20 bin Irak askeri, üç-beş bin ABD askeri, Kuzeyden ve Batıdan Barzanistan peşmergeleri ile PKK güçleri.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nden de hava desteği ve Türkiye’deki üslerin kullanımı isteniyor. Hatta bazı bilgilere göre, ABD, TSK’nın özel kuvvetlerinin de belirli sınırlar içinde operasyona katılmasını talep ediyor.
ABD ile yapılan Eğit-Donat Antlaşması, bu planın hizmetinde.
Açıklanmayan hedef, Irak’ın kuzeyini Barzani’ye teslim etmek.
Bu arada Irak’ın Kuzeyindeki Türkmen varlığını, elinden gelirse dağıtmak ve sürmek.
Sizin anlayacağınız, ABD’nin “İkinci İsrail” planı yeniden tezgâha konuyor.

YENİLEN DOYMAZ

ABD, Suriye’de yenildi. Suriye Ordusu, Halep’in kuzeyine doğru harekâtı yoğunlaştırıyor. Türkiye’nin Suriye ile işbirliği yapması halinde Kürt örgütlerinin de Suriye rejimiyle birleşmesi kaçınılmazdır. Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e uzanan sözde “Kürt Koridoru”nu açamadılar. ABD’nin güneyimizden başlayarak Türkiye topraklarının bir kısmını da içine alacak “İkinci İsrail” girişimi bozguna uğradı.
Yenilen doymaz. Şimdi”IŞİD’i temizleme” perdesi altında aynı senaryo yeniden gündemde.

HEDEFTEKİ ÜLKELER
SEYİRCİ KALMAYACAK

Planın hedefinde, öncelikle Irak, Suriye, İran ve Türkiye var. Toprak bütünlükleri tehdit ediliyor.
Daha geniş bir açıdan bakarsak, Lübnan, Filistin, Mısır, Azerbaycan, diğer bölge ülkeleri, Rusya, Hindistan ve Çin de bu planın hedefindeler.
Gördüğünüz gibi, ABD’nin önündeki kaya yerinde duruyor, daha da sağlamlaşmış olarak duruyor.
Başka deyişle planın hedefindeki ülkeler ve milletler, bu sürece seyirci kalmayacaklar. Dahası, son yıllardaki hesaplaşmada galip çıkmanın özgüvenine de sahipler.

CAN ALICI SORULAR
ABD’nin yeni macerasının önümüze koyduğu sorular, bu tablodan çıkarılabilir:
- Irak Devleti, kendisini bölen bir plana teslim olabilir mi?
- İran, İkinci İsrail’e evet der mi?
- Suriye, kendi kuzeyinde “İkinci İsrail Koridoru” açılmasını kabul eder mi?
- Rusya ve Çin, ABD’nin kendilerini kuşatma girişimini armut toplayarak mı yanıtlayacaklar?
- Türkiye’nin millî kuvvetleri, ABD’nin vatanımızı bölme harekâtına destek olur mu?

IRAK DİRETİYOR
Harekâtı, Irak Hükümeti değil, ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon’a) bağlı CENTCOM açıkladı. Harekât için Nisan-Mayıs tarihini veren de ABD yetkilileridir. Bu açıklamanın Bağdat yönetimince hayretle karşılandığı belirtiliyor.
ABD ile Irak arasında henüz anlaşmaya varılmadığını CNN’den öğreniyoruz. Irak Ordusu, IŞİD’in öncelikle Enbar ve Selahattin eyaletlerinden temizlenmesi gerektiği görüşünde. Musul Harekâtı daha sonra yapılmalı. Bir başka ayrılık konusu ise, ABD’nin Irak Ordusunun bünyesine mezhep eksenli müdahaleleri.

TÜRKİYE’NİN MİLLİ
KUVVETLERİ TESLİM OLMAZ

ABD basını, Pentagon yetkililerine dayanarak, Türkiye ile “yeni ilişkiler oluşturulduğu” yönünde haberler veriyor. Kastedilen, AKP Hükümetinin işbirliği eğilimi ve Eğit-Donat Antlaşması kuşkusuz.

Gözler Türk Silahlı Kuvvetleri’ndedir. Genelkurmay, kuşkusuz ABD Planının nereye varacağını görüyor ve hesaplarını ona göre yapıyor. Soru şudur: Planı harekâtın içinde yer alarak mı bozabiliriz, yoksa direnerek mi?

Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’ni uyarıyoruz: Bölgedeki yangının içinde çözümler aramayalım. Yangını söndürmek için, bölge ülkeleriyle işbirliği dışında bir çözüm yoktur. ABD, Batı Asya’da bölge ülkelerinin oluşturacağı düzene saygı göstermek zorundadır. Batı Asya Birliği biricik çözümdür.

VATAN PARTİSİ
BÖLGE ÜLKELERİYLE BİRLİKTE
ABD PLANINI BOZAR

Irak ve Suriye ateşler içindedir. Komşularımızdaki yangın, yurdumuzu sardı.
Bölücü ve yobaz terör örgütlerini ABD kışkırttı ve ateşe sürdü. Şimdi aynı ABD, IŞİD’i bahane ederek, kendi teröristlerini devlet yapma girişimindedir.
Bu koşullarda Vatan Partisi’nin önderliğinde kurulacak Millî Hükümet, biricik çözümdür.
Suriye Devlet Başkanı Sayın Beşar Esat ile görüşmemizin birinci gündemi, bölgeyi terör örgütlerinden kurtarmak ve güvenliği sağlamaktır. Suriye ve diğer bölge ülkeleriyle ekonomi alanında da işbirliği yapacağız. Enerji güvenliğimizi sağlamak ve zenginleşmek için buna mecburuz.
Komşularımızda barış, Türkiye’de barıştır.
Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin de toprak bütünlüğüdür.
Bölgenin bölücü ve yobaz teröründen temizlenmesi, bölge ülkelerinin meselesidir.
Bölgede güvenliğin anahtarı, Türkiye, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Lübnan/Filistin ve Mısır arasında işbirliğidir. Batı Asya Birliği (BAB) ya da Yedi Ülke, Yedi Deniz Projesi diye adlandırıyoruz.
Bölgenin sorunlarını bölge ülkeleri çözer.
Bölgede barışı, bölge ülkeleri sağlar.
Bölgeye zenginliği bölge ülkeleri getirir.
Vatan Partisi olarak, komşularımızla barış ve işbirliği için, milletimizden yetki istiyoruz. Bölücü terörü bitirir, yurdumuza barış, kardeşlik ve özgürlük getiririz.

Doğu Perinçek 
Aydınlık

Yorumlar (1)
Adil Aydın 5 yıl önce
" global eşkiya abd " ve sahneye koyduğu pkk, ışid vs çeteleri bölgeye felaket getirecek. " türk milletinin silahlı kuvvetleri " düşman karşısında ve komşu ülkeler yanında bulunmalıdır.
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P