banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Abdullah Gül'den dikkat çeken sözler

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Görüntümüz bozuldu" diyerek AKP'nin hem iç hem de dış politikasını eleştirdi. Gül'ün Bahçeşehir Üniversitesi'nde yaptığı konuşmanın satır aralarında terörle müceledele operasyonları da vardı. Gül, "hukukun evrensel bir şekilde uygulanmadığını" söyledi.

GÜNDEM 09.11.2017, 18:10 09.11.2017, 19:16

Amerika ile soğuk savaş içerine giren Türkiye'nin tüm kuvvetleri vatan çizgisinde birleşirken çok dikkat çekici bir açıklama geldi. Açıklamanın sahibi Abdullah Gül

Gül, 3 Kasım 2017 günü Bahçeşehir Üniversitesi 9. Diplomat Okulu açılışına katıldı. Konuşmasında kurucuları arasında yer aldığı AKP'nin son dönemdeki iç ve dış politikasını eleştirdi üstü kapalı, "Görüntümüz bozuldu" dedi. 

Cumhuebaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu sözlerini de Avrupa Birliği ile gerilen ilişkiler üzerinden eleştirdi Abdullah Gül. Türkiye'nin son dönemde dış politikada hep askeri söylemlerle gündeme geldiğini söyledi.  

Gül'ün konuşmasındaki "hukuk ve adalet" eleştirisi ise dikkat çekici.

Gül, sözlerini Suriye ve bölgede yaşanan gelişmelere bağladı. Satır aralarında bölücü terör örgütüne karşı mücadelenin İdlip operasyonu ile sınır dışına taşınması, Astana süreci ile Suriye ile iyileşen politikalara ilişkin mesajlar vardı. 

ulusal.com.tr

Yorumlar (1)
Adil Aydın 2 yıl önce
Türk Milleti, işgalci abd'nin eşkiya çetelerini yok ediyor. Londra ve Brüksel'den Savunma Desteği almıyoruz.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P