banner1199

banner1197

Abdullah Gül'ün oğlu işleri büyüttü!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül, yeni bir iş sektörüne daha el attı. Enerji sektöründe 2 milyon 700 bin lira sermayeli şirket kuran Münir Gül, şirketinin yüzde 50'sini Katar'lı bir firmaya sattı. Gül ve ortağının, Gelibolu'ya rüzgâr enerjisi santrali yatırımı yapması bekleniyor.

GÜNDEM 07.06.2014, 19:39 07.06.2014, 18:41
Abdullah Gül'ün oğlu işleri büyüttü!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül, iş alanını her geçen gün genişletiyor.

AKP Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun oğlu ile ortak olan Münir Gül, geçtiğimiz ekim ayında yeni bir şirket daha kurdu.  2 milyon 700 bin Lira sermayeli şirketin yüzde 50'sini de Katarlı bir enerji firmasına sattı.

Münir Gül ve ortakları, Türkiye'de rüzgâr santrali kurmaya en uygun alanlarından biri olan Çanakkale'de yatırım yapmaya hazırlandığı iddia ediliyor. İddia'nın temelini ise geçtiğimiz günlerde Meclis'e sunulan 'Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması' Hakkındaki Kanun Tasarısı.

Tasarının yasalaşması halinde Gelibolu Yarımadası'nın, Tarihi Milli Park vasfını kaybedeceği, bölgedeki imarlara yeni kurulun karar vereceği, Gül ve ortaklarının da 'Gelibolu'ya rüzgâr enerjisi santrali yapacağı öne sürülüyor.

C.başkanı Gül ve AKP'li vekil Tekelioğlu'nun çocukları 2011 yılında TAV'ın Tunus'ta inşa ettiği Zeynel Bin Ali Havaalanı'nın ışıklandırması işini almıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (3)
Raşit Sungur 5 yıl önce
Bunların hamurlarında girişimcilik var.
atilla bakan 5 yıl önce
kardeşim bunlarda ilahi bir güç var adamlar büyük iş beceriyorlar allah vergisi yürü seni kim tutar
mehmet te4miz 4 yıl önce
bunlarda Allah korkusu yok dalavere çok herkez gözünü açsın
12°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P